10 vecí, ktoré každý dizajnér musí vedieť o formulároch

Autor: Lewis Jackson
Dátum Stvorenia: 6 Smieť 2021
Dátum Aktualizácie: 15 Smieť 2024
Anonim
10 vecí, ktoré každý dizajnér musí vedieť o formulároch - Tvorivé
10 vecí, ktoré každý dizajnér musí vedieť o formulároch - Tvorivé

Obsah

Formy, nie je nič, čo by mnohí dizajnéri neznášali viac ako formy. Nemusia nevyhnutne priniesť kreativitu, alebo nie? Možno je čas, aby sme sa znovu pozreli na formuláre a pochopili, že forma je úplne najzákladnejšia a predstavuje rozhovor medzi používateľom a softvérom.

Zabudnite na bod a kliknutie, formuláre predstavujú najbohatšiu interakciu, ktorej budeme ako digitálni návrhári čeliť. Až nabudúce príde forma, nemyslite si, že stačí iba použiť nejaké pekné efekty CSS alebo pridať pekný rozkvet jQuery. Navrhovanie formulárov má oveľa väčšiu hĺbku.

Používateľ som otestoval stovky formulárov a navrhol som niektoré komplexné formuláre pre poisťovacie spoločnosti, interakcie s dovolenkovými rezerváciami a mnoho ďalších. Je pravdepodobné, že ste za posledných pár mesiacov použili niektorý z mojich formulárov.

Tu sú lekcie, ktoré by som si želal, aby som sa naučil predtým, ako som začal navrhovať formuláre.

1. Neoznačujte povinné polia

Poznáte malú hviezdičku, ktorá označuje povinné pole? Videl som, že sa to mnohokrát nepodarilo pri používateľskom testovaní. Pojem povinné polia nemá veľký zmysel, nemá offline ekvivalent. Sú skvelé pre vývojárov, pretože ponúkajú pekný čiernobiely prístup k dokončeniu. Hviezdička a povinné pole zlyhajú, pretože ide o naučené správanie. Typické správanie, ktoré som videl pri testovaní používateľov, je užívateľ, ktorý vyplňuje formulár v hornej časti stránky a dokončuje prácu, keď má čo zabrániť, alebo klepne na tlačidlo.


Riešenie je jednoduché, označte voliteľné polia, označte miesto, kde sa náš milý používateľ musí zastaviť, a popremýšľať, či potrebuje vyplniť toto pole.

2. Nepoužívajte odstredivky

HTML5 je vynikajúci, nie? Ponúka množstvo vzrušujúcich nových lesklých nástrojov, s ktorými sa môžete hrať. Musíme myslieť na vhodnosť našich nových hračiek. Pole s číslom teraz obsahuje malé šípky nahor a nadol, ktoré umožňujú používateľovi prechádzať číslami.

Sú tu dva problémy. Najskôr je predvolené zobrazenie šípok v prehliadači, takže sú skutočne malé. Veľmi nenápadne kliknúť a tučný prst medzi nami bude mať na iPhone problém. Volá sa Fittov zákon, čím je niečo menšie, tým ťažšie je naň kliknúť.

Ale počujem, že kričíš, stačí zadať číslo priamo do číselného poľa. Áno, môžete, ale pozrime sa na displej prehliadača. Šípky hore / dole sú podobné nášmu dôveryhodnému priateľovi. Používateľ, ktorý dostal spinner prvýkrát, bude predpokladať, že doň nemôže písať, pretože sa podobá na výberové pole.


Moja rada je vyhýbať sa, kým sa nestanú bežnejším miestom alebo vývojári prehľadávača nevytriedia predvolený dizajn.

3. Majte iba jeden typ tlačidla alebo ešte lepšie iba jedno tlačidlo na formulár

Existuje málo známy psychologický princíp nazývaný Hickov zákon. Hick’s Law uvádza, že čím viac možností sa nám ponúka, tým ťažšie je výber urobiť. Nie je to žiadna raketová veda, ale pravidlo, ktoré treba mať na pamäti.

Svojmu príjemnému používateľovi môžete pomôcť tým, že mu pomôžete pri výbere. Vďaka tomu, že sú všetky primárne tlačidlá jednofarebné a na každej stránke máte iba jedno z nich, je výber jednoduchšie. Na ktoré tlačidlo by som mal naraziť? Je to ľahké, je to tá veľká farebná.

4. Polia bloku

V minulom živote som študoval neurovedu, a tak som študoval psychológiu pamäti - konkrétne krátkodobú alebo pracovnú. Teraz, než to poviete; nie, kapacita krátkodobej pamäte nie je 7 +/- 2, 4 +/- 1 alebo ľudsky povedané tri až päť častí. Ako ľudia sme skvelí v hodnotení vizuálnych podnetov, prekážkou je, že sme lepší, keď je ich počet menší. Zaradenie formulára do menších skupín uľahčuje vyhodnotenie, pretože to, čo musí používateľ do formulára zadať, často vychádza z jeho pamäte.


Uistite sa, že vaše skupiny polí majú dĺžku asi štyri.

5. Zamyslite sa, prečo sa niečo pýtate a aké sú to pocity používateľa

Toto je pravdepodobne najpriamejšia rada, ktorú dávam, ale často sa využíva najmenej.

Zoberme si toto:

Spýtajte sa na každú otázku, ktorú kladiete. Je potrebné? Aký je to pocit, keď sa vás to niekto pýta?

Častejšie je potrebné položiť si otázku z obchodného hľadiska a my ako dizajnéri môžeme argumentovať o nevyhnutnosti, kým nebudeme modrí. Otázku si treba položiť. Pri porozumení obchodnej potreby týchto údajov môžeme často robiť kompromisy.

Môžeme pomôcť tým, že povieme nášmu príjemnému používateľovi, prečo musíme položiť túto otázku. Uistite sa, že sú tieto údaje zdieľané a zdieľané, a preto buďte vo všeobecnosti pekní.

Znova si vezmime náš príklad:

Je to stále náročná otázka, ale dúfajme, že sme tabletku osladili.

6. Datle sú malé veveričky

Zadanie dátumu môže byť skutočnou výzvou a je tu niekoľko úskalí, ktorým sa môžete vyhnúť. Jediným najväčším problémom je riešenie chýb.

Najjednoduchším prístupom je spustenie kalendára. Stojí za zmienku, že týždne začínajú v pondelok vo Veľkej Británii a v nedeľu v USA. Ak sa váš používateľ nesústredí, môže si dobre zvoliť nedeľu, keď má na mysli pondelok.

Za zmienku stojí aj medzinárodné formáty dátumu. USA sú na prvom mieste v mesiaci, v Japonsku na prvom roku. Takže dátum ako 4/4/12 by sa dal interpretovať tromi spôsobmi.

Preto je najlepšie používať výberové políčka.

7. Formy ako vývojové remeslo

Formuláre sú remeslom pre vývojárov aj dizajnérov. Pochopiť, aké možné chyby by mohli byť urobené pri zadávaní údajov a návrhu vášho back-endového kódu tak, aby to zvládlo, je výzva.

Tu je jednoduchý. Zadanie hodnoty meny. Možné chyby, ktoré by používateľ mohol urobiť, sú obrovské. Vynucovanie dátových formátov, ktoré musia používatelia spĺňať, je pre vášho používateľa frustrujúce a, priznajme si to, na strane vývojárov trochu lenivo.

Aká lepšia výzva pre vývojárov ako zostavenie nepriestrelnej formy.

8. Nepoužívajte stĺpce vo formulároch

Veľkým problémom pri používaní stĺpcov vo formulároch je tok. Hore začneme formulárom a skončíme dole. V úvodných stĺpcoch je možné prerušiť tok formulára.

Nepredpokladajte, že používatelia prehľadávajú formuláre, a preto je zameranie cestou navigácie vo formulároch v stĺpcoch. Je zriedkavé, že som to videl pri testovaní používateľov. Väčšinou vidíme zadávať podrobnosti, kliknúť myšou / trackpadom / prstom na ďalšie pole, potom zadať podrobnosti atď.

9. Nepoužívajte dve polia, ak to bude jedno

Väčšina ľudí nie je dotyková pisárka. Pri používateľských testoch vidíme ľudí, ktorí sa pri písaní pozerajú na klávesnicu.

Pri zadávaní telefónneho čísla spôsobuje rozdelenie poľa formulára, povedzme pridanie smerového čísla a čísla, skutočné problémy. Používatelia nevidia alebo si skutočne nepamätajú, že existujú dve polia, takže do prvého poľa zadajte plný počet, horšie, ak je pole obmedzené na určitý počet znakov.

Pre telefónne číslo použite iba jedno pole, to isté platí pre číslo domu / ulicu - použite iba jedno pole na zadávanie textu.

10. Buďte milí

Boli by ste prekvapení, koľko dosť hrubých chybových správ sa tam nachádza.

Tu je príklad jedného, ​​s ktorým som sa nedávno stretol.

Samotná skutočnosť, že navrhujú, aby ste v budúcnosti ochotne zadali dátum, a potom pomerne záludná odpoveď, to nie je príliš pekné.

Ako by ste sa cítili, keď by ste videli túto chybu, opäť sa umiestnite na miesto používateľa? Mrzutí? Možno ešte horšie. Byť pekný je ľahké.

Vyrobil som stiahnuteľnú postieľku, ktorá vám pomôže navrhnúť lepšie formy. Zahŕňa oveľa viac spôsobov osvedčených postupov na navrhovanie lepších formulárov.

Viac Informácií
Around the Bloq: fix frizzy hair, Monsters University, Bamboo Pen / Touch review and more!
Čítať

Around the Bloq: fix frizzy hair, Monsters University, Bamboo Pen / Touch review and more!

Tento efekt umožňuje aplikácii Photo hop zi tiť, ako vyhladiť vla y, a potom znovu použije jemné detaily vla ov, aby nedošlo k tomu, že by veci vyzerali príliš hladko a umelo.Či už m...
Spravujte veľké projekty CSS pomocou ITCSS
Čítať

Spravujte veľké projekty CSS pomocou ITCSS

Harry Robert bude hovoriť o Vytvorte Bangalore 2. decembra. Nepremeškajte jeho prednášku refaktoring C bez traty rozumu, v ktorom a podelí o voje tipy a techniky na prácu o tarými ...
Čo je to iCloud? Konečný sprievodca
Čítať

Čo je to iCloud? Konečný sprievodca

Ak te niekedy používali iPad, iPhone, MacBook, iMac alebo kutočne akékoľvek zariadenie Apple, pravdepodobne te už o iCloudu počuli. Aj keď te ho nepoužívali, mohli te i všimnúť, že...