5 najlepších tipov na poskytnutie spätnej väzby k dizajnu

Autor: Louise Ward
Dátum Stvorenia: 7 Február 2021
Dátum Aktualizácie: 16 Smieť 2024
Anonim
5 najlepších tipov na dizajn postavy
Video: 5 najlepších tipov na dizajn postavy

Obsah

Pochopenie psychológie, ktorá stojí za sociálnymi interakciami, je sama o sebe prácou, ale keď sa zameriavate na ikony, mriežky, interakcie, je ľahké prehliadnuť, že ostatní ľudia majú pocity, ktoré je potrebné chrániť - a vy tiež.

Spätná väzba je nevyhnutným zlom pre vytvorenie konečného produktu, ktorý uspokojí používateľov, ale účelu slúži efektívnejšie, ak je k dispozícii správny postup.

Ďalej sme zhromaždili niekoľko tipov na spätnú väzbu od odborníkov na dizajn na oboch stranách. Uviedli sme ich v zozname, aby sme vám pomohli získať užitočné body spätnej väzby a minimalizovať škodlivé. Tu je 5 tipov na spätnú väzbu o dizajne, ktoré ľudia nebudú nenávidieť.

01. Nevyhýbajte sa následným otázkam

Spätná väzba by mala otvoriť diskusiu, nemala by byť iba daná a potom musia všetci ísť ďalej. Vyzerá to ako príkaz, čo správna kritika nie je. Kladením následných otázok sa vytvára dialóg, ktorým sa dosahuje niekoľko cieľov.


Pre začiatočníkov predstavuje kritiku - pochopením každého kúta príjemca lepšie pochopí problém a či a ktoré jeho časti je možné vyriešiť.

Sondovanie s následnými otázkami môže navyše spochybniť podozrivé kritiky. V takýchto nastaveniach nie je spätná väzba vždy úprimná, v hre sú skryté programy a osobné motívy. Následné otázky pomáhajú preosiať to, čo je platné a čo sa pod tlakom rozpadá.

Nie vždy však existuje podvodný podtón. Kritik niekedy má skutočne platný bod, ale nemôže ho z akýchkoľvek dôvodov formulovať. V takom prípade kladenie následných otázok pomôže rečníkovi skutočne povedať, čo chce povedať. Niektorí ľudia jednoducho potrebujú pomoc so správnym prejavom.

Dustin Curtis odporúča, aby ste sa prinútili položiť kritikovi aspoň tri otázky. Poukazuje na to, že formulovanie týchto otázok vám pomôže zmeniť vlastný názor, čo z neho urobí výhodnú taktiku pre všetkých.


02. Vždy zostaňte zameraní na cieľ

Ako sme opísali v Design Collaboration in the Enterprise, veľa problémov so spätnou väzbou pramení zo zmätku nad konečným cieľom.

Pre koho je tento produkt určený? Čo chce dosiahnuť? Rovnaký dizajnový prvok môže byť perfektnou voľbou alebo strašnou voľbou v závislosti od odpovedí na tieto otázky.

Ak na začiatku všetci nepochopia rovnaké ciele, spätná väzba bude nesprávna a neúčinná.

V ideálnom prípade sa o cieľoch rozhoduje na začiatku projektu, ale ak sa tieto ciele nikdy neriešia jednotne, tým skôr, tým lepšie. Keď budú všetci na jednej stránke s cieľovými používateľmi, stratégiami, štýlmi a kritériami úspechu, spätná väzba bude zameranejšia a užitočnejšia.

V opačnom prípade každý ťahá dizajn rôznymi smermi a nakoniec dostanete niečo, čo sa snaží splniť všetky kritériá a žiadne nevyhovuje.


Nájdite si čas a vopred si zopakujte ciele projektu. Ak niekto odbočí z cesty, môžete ho týmto spôsobom ľahšie priviesť späť. Jasne stanovené ciele navyše konkrétnejšie odstránia platné komentáre od názorových a pomôžu pri objasňovaní nezhôd.

03. Poskytnite správny kontext s rámovaním

Ak ich implementuje každý, správne zarámovanie môže vyriešiť veľkú časť problémov so spätnou väzbou. Pod pojmom rámovanie rozumieme prístup alebo uhol, v ktorom je komentár prezentovaný. Rovnaký problém je možné formulovať z rôznych uhlov, ale niektoré sú užitočnejšie ako iné.

Yotam Troim navrhuje namiesto riešenia predložiť problém. Tým, že sa kritická kritika stane predmetom problému, relácie spätnej väzby získajú úplne nový dojem. Vezmime si napríklad niečo jednoduché, napríklad výber farby.

Vhodným spôsobom, ako zarámovať komentár, by bolo niečo ako: „Nie som si istý, či farebná schéma zodpovedá nálade produktu.“ Čo to urobí, je otvorenie diskusie pre skupinu: zodpovedá táto farebná schéma skutočnosti, aká je nálada produktu, ktorá farebná schéma by fungovala najlepšie atď.

To sú všetko dôležité otázky, ktoré vyšli najavo spôsobom, akým bol komentár položený. Ďalej je teraz celá skupina schopná vyjadriť svoj názor na farebnú schému namiesto iba prvej osoby a začína sa improvizované brainstormingové stretnutie, ktoré zahŕňa odborné znalosti všetkých.

Porovnajte tento scenár s tým, kde bol komentár zarámovaný iba ako riešenie: „Myslím si, že farebná schéma by mala byť zeleno-modrá.“ Všetky užitočné diskusie z prvého scenára sa obchádzajú a teraz sa stáva iba otázkou, či bude fungovať zeleno-modrá.

Teraz povedzme, že tabuľka okamžite súhlasí s tým, že zeleno-modrá nefunguje a všetci idú ďalej. Srdce komentára - farebná schéma nefunguje - zostáva neadresné iba preto, že hovorca formuloval svoju kritiku z hľadiska osobného názoru.

Ďalšia stránka: formulujte spätnú väzbu strategicky a vždy majte fakty ...

Nové Publikácie
Profesionáli v oblasti brandingu zdieľajú, ako priťahujú hlas značky
Čítaj Viac

Profesionáli v oblasti brandingu zdieľajú, ako priťahujú hlas značky

Ak a zameriavate na dizajnovú tránku veci, môže byť ľahké zabudnúť na to, aké dôležité môže byť dobré copywritovanie pre hotový výrobok - ak...
12 tipov na úžasnú CSS animáciu
Čítaj Viac

12 tipov na úžasnú CSS animáciu

Hotovo, animácia C môže vdýchnuť vášmu webu život a zaujať používateľov bez toho, aby te potrebovali ďalšie knižnice. Po kytovanie premy lených a plynulých animá...
Ako používať ilustráciu na webových stránkach - 5 kreatívnych príkladov
Čítaj Viac

Ako používať ilustráciu na webových stránkach - 5 kreatívnych príkladov

Ilu trácia môže pridať do vášho webového dizajnu charakter, teplo a o obno ť. Ak však nedôjde k dobrému vý ledku, exi tuje nebezpečen tvo kalenia vo vodách inte...