Najlepšie alternatívy Slack

Autor: John Stephens
Dátum Stvorenia: 25 Január 2021
Dátum Aktualizácie: 19 Smieť 2024
Anonim
Najlepšie alternatívy Slack - Tvorivé
Najlepšie alternatívy Slack - Tvorivé

Obsah

Než začneme s naším zoznamom alternatív Slacku, pozrime sa na samotný Slack. Spoločnosť Slack, ktorá bola uvedená na trh v roku 2013 ako platforma na zasielanie správ, sa odvtedy rozrástla na vyspelú platformu pre komunikáciu a spoluprácu pre tímy. Medzi jeho najužitočnejšie funkcie teraz patria priame správy, skupinový a súkromný chat, oznámenia a varovania, možnosti vyhľadávania, zdieľanie dokumentov a integrácia s aplikáciami ako Dropbox a Google Drive. A v roku 2020 jeho použitie prudko vzrástlo v reakcii na tlak na prácu na diaľku po celom svete.

Prečo by ste teda chceli hľadať alternatívy Slacku? Možno, že bezplatná verzia neposkytuje vášmu tímu dostatok informácií a nemôžete si dovoliť zaplatiť celý plán.Možno hľadáte funkčnosť, ktorá v Slacku ešte nie je. Prípadne si len chcete vyskúšať niekoľko možností a až potom sa rozhodnúť pre správny nástroj pre vás a váš tím. Z akýchkoľvek dôvodov sme v tomto článku zhromaždili tie najlepšie alternatívy k Slacku. Prečítajte si, aby ste zistili, čo každý z nich ponúka ...


Ďalšie softvérové ​​nápady nájdete v našom súhrne najlepších softvérov na správu projektov.

01. Rozhovor Google

Najlepšia alternatíva Slack pre fanúšikov ekosystému Google

Plošina: Windows, Mac, iOS, Android | Cena: 4,14 GBP - 13,80 GBP na používateľa mesačne; prípad od prípadu pre ceny Enterprise

Integrácia s inými aplikáciami Google Zadarmo s Google Workspace Plánovanie AI Žiadna bezplatná verzia

Chatová platforma spoločnosti Google bola vydaná v roku 2018, ale odvtedy sa z nej vyvinula trochu neprehľadná paleta nástrojov. Google Chat by sa teda nemal zamieňať s Google Hangouts, platformou pre videohovory a okamžité správy, ktorá je zadarmo so žiadnym účtom Gmail, alebo Google Meet, čo je v podstate odpoveď Google na Zoom.

Namiesto toho Rozhovor Google (predtým známa ako Google Hangouts Chat) je platforma tímového chatu, ktorá sa poskytuje ako súčasť platenej obchodnej platformy Google Workspace (predtým známej ako G Suite). Mnoho stránok Google nepríjemne odkazuje na staré názvy týchto služieb, a preto sme ich tu vymenovali, aby sme vás nenechali úplne zmiasť.


Rovnako ako Slack, aj Google Chat obsahuje priame správy a tímové kanály so závitmi. Môžete si prispôsobiť druh upozornení, ktoré dostávate, aby ste znížili hluk, aj keď nad týmto máte v Slacku jemnejšiu kontrolu. Upozorňujeme tiež, že služba Google Chat skutočne nemá ekvivalent s verejnými kanálmi spoločnosti Slack: dôraz sa tu kladie na komunikáciu v súkromí.

Plánovanie vzájomných stretnutí je v službe Google Chat samozrejmosťou, pretože k dispozícii je šikovný robot AI, ktorý tomu pomáha tým, že sa rozpráva s vašim kalendárom Google. Vďaka prepojeniu s pracovným priestorom Google tiež uľahčíte zdieľanie dokumentov; v základnom pláne získate 30 GB úložiska.

Upozorňujeme však, že v základnom pláne nemôžete prehľadávať dokumenty v rámci služby Rozhovor Google; kvôli tomu musíte upgradovať na ďalšiu úroveň. Na rozdiel od Slacku tiež nemôžete v rámci aplikácie organizovať videokonferencie, hoci to môžete urobiť jedným kliknutím do služby Google Meet, ktorá je dosť blízko na to, aby ste dosiahli malý skutočný rozdiel.


Najväčšou nevýhodou v porovnaní so Slackom je, že neexistuje bezplatná verzia služby Google Chat. Ak už ale za Google Workspace platíte, je nemožné vyskúšať to. A aj keď ešte nie ste, stále je to dobrá voľba, ak radi robíte všetko v ekosystéme Google a nechcete sa trápiť učením, ako fungujú iné softvérové ​​rozhrania.

02. Microsoft Teams

Najlepšia alternatíva Slack pre veľké podniky

Plošina: Windows, Mac, Linux iOS, Android | Cena: Zadarmo alebo ako súčasť služieb Microsoft 365 Business Basic (3,80 GBP na používateľa mesačne), Microsoft 365 Business Standard (9,40 GBP na používateľa mesačne) alebo Office 365 E3 (17,60 GBP na používateľa mesačne)

Integruje sa s nástrojmi spoločnosti Microsoft Zahrnuté v predplatnom 365 Bezplatná verzia Rozhranie nie je najjednoduchšie

Rovnako ako je Google Chat zadarmo so službou G Suite, tak aj Microsoft Teams je zadarmo pre Office 365. Ak však nie ste predplatiteľom služieb Office 365, má tu aj niekoľko dobrých správ: Spoločnosť Microsoft tiež vytvorila bezplatnú verziu Teams, aby ľudí nalákala ekosystém.

Táto bezplatná verzia je porovnateľná so Slack’s s niekoľkými malými, ale možno významnými výhodami. Napríklad neexistuje žiadny limit na počet správ, ktoré dokážete vyhľadať, zatiaľ čo v Slacku je obmedzený počet na 10 000. K 5 GB Slacku získate 10 GB úložiska. Môžete tiež použiť zdieľanie obrazovky a uskutočňovať videokonferenčné hovory s viac ako jednou osobou, pričom obe sú k dispozícii iba v službe Slack s plateným paušálom.

Zdieľanie dokumentov v Microsoft Teams je jednoduché pomocou nástrojov Microsoft 365 a môžete ich upravovať priamo aj v Teams, čo je príjemná vec. A v platenej verzii Teams získate ohromných 1 TB úložiska na používateľa, čo je veľmi priaznivé porovnanie s 20 GB na používateľa v platenej verzii Slack.

Budeme úprimní, aj keď Slack je oveľa jednoduchšie nastaviť a používať v praxi s jednoduchším a prehľadnejším rozhraním. Tímy, rovnako ako väčšina softvéru spoločnosti Microsoft, sú tak zaneprázdnené pokusmi o poskytovanie mnohých funkcií a integrácií s inými produktmi spoločnosti Microsoft, že sa môžu všetci cítiť trochu zapadnutí, keď chcú robiť niečo celkom jednoduché.

Celkovo teda platí, že čím zložitejší a na funkcie bohatý chcete mať svoj tímový komunikačný nástroj, tým je pravdepodobnejšie, že vás Microsoft Teams priťahuje. Čo znamená, že ako všeobecné pravidlo platí, že Slack je zvyčajne lepší pre malé tímy, zatiaľ čo Teams je zvyčajne lepší pre veľké podniky.

03. Nesúlad

Najlepšia alternatíva Slack pre tímy s otvoreným zdrojom

Plošina: Windows, Mac, Linux, iOS, Android, prehliadač | Cena: Free alebo Discord Nitro 99,99 dolárov ročne alebo 9,99 dolárov mesačne

Priateľský pocitVeľmi schopná bezplatná verzia „Push to talk“ pre hovory Chýba konverzácia pomocou vlákien

Možno vás prekvapí, že na tomto zozname uvidíte program Discord, ktorý je známy predovšetkým ako nástroj na prepájanie hráčskych komunít. Ale tak, ako bol Twitch kedysi iba pre hráčov, ale rýchlo sa stáva mainstreamovou alternatívou k YouTube, aj Discord sa rýchlo začína považovať za mainstreamovú alternatívu k Slacku.

Rovnako ako Slack, aj Discord vám ponúka súkromné ​​pracovisko na vytváranie viacerých kanálov na usporiadanie skupinových konverzácií, ako aj na umožnenie videohovoru a zdieľania obrazovky. V rámci videohovorov máte povolených až 50 účastníkov, čo je priaznivá situácia oproti 15 v bezplatnej verzii Slack. Môžete tiež zahrnúť hlasové kanály, ktoré môžu obsahovať až 99 používateľov. Ľahko ich možno nastaviť na „push to talk“; takže každý mikrofón je vypnutý, pokiaľ nestlačí tlačidlo hovoru, čo pomáha znižovať hluk v pozadí.

Upozorňujeme však, že spoločnosť Discord neponúka vláknové konverzácie. Ak máte tendenciu veľa chatovať online prostredníctvom textu a s mnohými ľuďmi, potom by to mohol byť problém, pretože konverzácie môžu byť rýchlo ohromujúce. Aj keď Slack ponúka tisíce integrácií s aplikáciami tretích strán, Discord ponúka iba malé množstvo.

Pozitívne je, že Discord má nielen bezplatný plán, ale väčšina ľudí nebude musieť upgradovať na platený program, pokiaľ skutočne nepotrebujete kvalitnejší hlasový rozhovor a videohovor alebo vyššie limity nahrávania súborov. Aj vtedy je cena jedného servera 99,99 USD ročne dosť dostupná. Vďaka tomu je Discord dobrou voľbou pre tímy s otvoreným zdrojovým kódom a ďalšie organizácie, ktoré požadujú profesionálnu alternatívu k platenej verzii Slack, ale za nižšie (alebo nulové) náklady.

04. Workplace by Facebook

Najlepšia alternatíva Slack pre technicky náročné tímy.

Plošina: Windows, Mac | Cena: $0-$8

Známe rozhranie Potrebné malé školenie Zľavy pre niektoré skupiny Menej integrácie aplikácií ako Slack

Workplace by Facebook je niečo ako špeciálna verzia Facebooku, ktorá je určená len pre organizácie. S veľmi podobným rozhraním ako „normálny“ Facebook umožňuje uskutočňovať videohovory v rozlíšení HD, vytvárať skupiny, zdieľať príspevky a oznámenia, uskutočňovať ankety a prieskumy a dokonca zdieľať súbory GIF.

Bezplatná verzia poskytuje 5 GB úložného priestoru na osobu, až 50 skupín, a automatický preklad z jedného jazyka do druhého. K dispozícii sú tiež integrácie s viac ako 50 podnikovými nástrojmi, čo nie je zďaleka to, čo ponúka Slack, ale zahŕňa mnoho hlavných hráčov, ako sú G Suite, Dropbox a Office 365.

Platené verzie Workplace od Facebooku sú 4 USD (pokročilé) a 8 USD (Enterprise) mesačne na osobu, so zľavami pre frontové a charitatívne organizácie. Oba plány umožňujú neobmedzený počet skupín, zatiaľ čo s pokročilým programom získate 1 TB úložiska a neobmedzené úložisko na úrovni Enterprise.

Podľa nás je hlavnou výhodou používania Workplace by Facebook to, že je oveľa priateľskejší ako iné nástroje, najmä medzi staršími ľuďmi, ktorí môžu byť zvyknutí používať Facebook ako ktorákoľvek iná aplikácia. Takže ak je vašou hlavnou výzvou, pokiaľ ide o komunikáciu na pracovisku, presvedčenie ľudí, aby to skutočne zvládli, nehovoriac o obmedzení množstva potrebného školenia, toto môže byť nástroj, ktorý ste hľadali.

05. Tímy spoločnosti Cisco Webex

Najlepšia alternatíva Slack pre vysoko kvalitný zvuk a video

Plošina: Windows, Mac, iPhone, iPad, Android | Cena: Zadarmo do 22,50 GBP; stanovenie podnikových cien na základe jednotlivých prípadov

Vysoko kvalitné audio a video Šifrovanie dát Vynikajúca tabuľa Bezplatná verzia veľmi obmedzená

Spoločnosť Cisco je známa predovšetkým vďaka svojim hlasovým a videokonferenčným riešeniam a za posledných 12 mesiacov vykonala veľa práce pri integrácii týchto riešení s alternatívou Slack, spoločnosťou Webex Teams (predtým známou ako Spark).

Táto platforma poskytuje veľmi profesionálny a vycibrený prístup k bežným úlohám v oblasti komunikácie a spolupráce. Úlohy správ, ako sú skupinové a súkromné ​​okamžité správy, zdieľanie súborov a prehľadávanie adresárov, sú hladké a dobre organizované. Stretnutia sa dajú ľahko uskutočniť prostredníctvom videa vo vysokom rozlíšení alebo verného zvuku s dobrými možnosťami zdieľania dokumentov a anotácií. A k dispozícii je vynikajúci systém tabule, ktorý pomáha rozvíjať nápady počas tímových rozhovorov.

Webex Teams dokonca poskytuje robustné API, takže vývojový tím vašej spoločnosti môže integrovať platformu do vášho vlastného softvéru, ak si to želáte. Ponúka tiež komplexné šifrovanie údajov a integráciu s podnikavým softvérom, ako je napríklad Salesforce.

To všetko samozrejme nepríde lacno. Aj keď existuje bezplatný plán, je vážne obmedzený. Stredným podnikom bude lepšie platiť za Webex Plus 14,85 GBP na hostiteľa mesačne, zatiaľ čo veľké firmy by za Webex Business (zamerané na väčšie spoločnosti) mali hľadať 22,50 GBP na hostiteľa mesačne. Stručne povedané, tímy Webex by sa mali považovať za možnosť Rolls Royce, zameranú na tých, ktorí majú hlboké korporátne vrecká a ktorí považujú lacnejšie služby za falošnú ekonomiku.

Výber Editora
Nahradia dizajnérov roboti?
Ďalej

Nahradia dizajnérov roboti?

Poča môjho pô obenia ako grafický dizajnér om zažil takmer všetko - okrem fyzického ná ilia -, čo na vá môže pracovný život vrhnúť: rece ie, práv...
Potreba responzívneho formátu obrázkov
Ďalej

Potreba responzívneho formátu obrázkov

GIF a JPEG neboli prvé obrázky, ktoré boli podporované vo webových prehliadačoch, aj keď a zdá, že ú tu nami už navždy. PNG a jeho funkcia priehľadno ti alfa chv...
Richard Turley z MTV hovorí o časopisoch
Ďalej

Richard Turley z MTV hovorí o časopisoch

Štyri roky po do iahnutí radikálneho redizajnu, ktorý zmenil týždenník Bloomberg Bu ine week na Wall treet na jeden z najviac di kutovaných amerických ča opi ov, bri...