Ako vybrať správne komponenty pre vlastnú pracovnú stanicu

Autor: John Stephens
Dátum Stvorenia: 21 Január 2021
Dátum Aktualizácie: 19 Smieť 2024
Anonim
Ako vybrať správne komponenty pre vlastnú pracovnú stanicu - Tvorivé
Ako vybrať správne komponenty pre vlastnú pracovnú stanicu - Tvorivé

Obsah

Hlavný dôvod, prečo si ľudia stavajú svoje vlastné skrinky, je jednoduchá ekonomika: zostavenie vlastného počítača je zvyčajne oveľa lacnejšie. Starostlivo zostavená zostava môže dodať škatuľu so špecifikáciami, ktoré by od značkového predajcu mohli stáť až dvakrát toľko - a zvyčajne postavená jednotka bude obsahovať aj kvalitnejšie komponenty. Všetky tieto komponenty majú vlastnú záruku, takže ste stále dobre chránení. A ak niečo ochabne, napríklad jednotka alebo pamäťový čip, môžete to vyskočiť, poslať späť a nechať pracovnú stanicu v chode.

Keď si sadnete k výberu skutočných komponentov, ktoré pôjdu do vášho elektronického potomka, môže to byť ohromujúce. Logický postup krok za krokom vám pomôže veci trochu zúžiť. Čítanie recenzií online je skvelý spôsob, ako objaviť konkrétne komponenty a získať predstavu o tom, čo by sa mohlo najlepšie hodiť k vašej konkrétnej zostave.


Berte však do úvahy skutočnosť, že bez ohľadu na to, aké komponenty si vyberiete, skutočných clunkerov je do dnešnej doby málo. Spolupracovali sme s niektorými z najlepších výrobcov a komponenty boli skutočným potešením. Tu je niekoľko úvah, ktoré sa dostali do procesu návrhu nášho počítača, a prečo sme si vybrali práve tie položky, ktoré sme urobili.

01. Začnite s pevne stanoveným rozpočtom

Chceli sme kopať do počítača, ale nie do takého, aby nám bránil v splácaní hypotéky. Naším cieľom teda bolo udržať túto zostavu na hodnote približne 3 000 USD / 1 850 GBP. Pravdaže, nejde o lacný počítač, ale za túto cenu dúfame, že zostavíme pracovnú stanicu, ktorá je veľmi výkonná, veľmi univerzálna a so špecifikáciami, ktoré zodpovedajú oveľa nákladnejším maloobchodným zostavám. Chceli sme tiež taký, ktorý by bol vhodný pre tvorivého tvorcu obsahu.

02. Vyberte si platformu

Mac, Linux alebo Windows? Aj keď existujú spôsoby, ako vyrobiť klony Mac, nie sú bez technických problémov, a preto sme sa rozhodli pre našu krabicu zostať pri Windows.


  • Cena: Window 8 Pro 200 USD / 124 GBP; Linux zadarmo

03. Pre aký CPU by ste sa mali rozhodnúť?

V minulosti som vždy staval na čipoch AMD, ale v čase písania článku sa zdalo, že Intel bol v rýchlostnej hre vpred. Keby sme mali o niečo prísnejší rozpočet, los by mohol vyhrať čip AMD. Pri viacjadrových čipoch sa musíme pozerať na počet jadier aj na ich rýchlosť.

Máme šťastie v 3D, pretože väčšina nášho softvéru tieto jadrá využíva. Ale to môže byť iba vo fáze vykresľovania - veľa našej každodennej práce sa deje len s jedným jadrom, takže aj pri mnohých jadrách je stále dôležitá hrubá rýchlosť.

04. Pri výbere čipu vychádzajte z testov rýchlosti procesora a ceny

Najjednoduchší spôsob, ako si vybrať čip, je vyvolať niektoré spoľahlivé testy rýchlosti procesora na webe a prehľadať zoznam od najrýchlejších po najpomalšie čipy, až kým nedosiahnete tie, ktoré si môžete dovoliť. Naše skenovanie grafov procesora PassMark pre špičkové čipy sa zastavilo, keď sme sa dostali k Intel Core i7-3970X Extreme, šesťjadrovému čipu s frekvenciou 3,50 GHz (4,0 GHz v Turbo), ktorý sa predáva za zhruba 1 000 dolárov / 618 libier. Tých pár čipov, ktoré boli rýchlejšie, bolo oveľa nákladnejších. Ak pôjdeme ďalej v zozname, prvou výraznou cenovou úsporou bola i7-3930K, šesťjadro s frekvenciou 3,20 GHz, ktoré sa predáva za 600 dolárov / 370 libier.


Podľa technického zástupcu spoločnosti Asus Juana Guerrera, okrem cesty serverom / pracovnou stanicou Xeon, je procesor Intel Core i7-3970X Extreme dnešným čipom pre tvorcu špičkového obsahu. Juan však chápe, že nie každý dokáže vynaložiť toľko výdavkov na čip, a navrhol, aby sa na návrh počítača dalo myslieť ako na kúpu domu - mali by ste sa pokúsiť zaobstarať jeden s priestorom na rast.

Aj keď by ste sa mohli rozhodnúť pre cenovo dostupnejší štvorjadrový systém, nemuselo by vám dať toľko priestoru na rast, ako vyjdú nové procesory. Juan navrhuje, aby sa teraz kúpil lacnejší šesťjadrový čip i7-3930K a v budúcom roku sa upgradoval na Core i7-3970X Extreme (alebo čokoľvek, čo ho nahradí). Mali by ste si však uvedomiť, že Core i7-3970X Extreme je čip veľmi náročný na výkon, ktorý beží na 150 Wattoch. To bude stáť viac prevádzky a bude to náročnejšie pre chladiaci systém, ktorý musíme navrhnúť.

  • Cena: 1 000 dolárov / 620 libier

05. Ktorú základnú dosku by ste si mali zvoliť?

Teraz, keď vieme, aký čip chceme, potrebujeme základnú dosku (MB), ktorá podporuje jej zásuvku LGA 2011. Juan stále pracoval so zástupcom spoločnosti Asus a ukázal nám MB, ktoré jeho spoločnosť navrhla tak, aby fungovala čo najlepšie pri úlohách tvorby obsahu. Jeho výber bol nový P9X79-E WS, pretože bol navrhnutý od základu s ohľadom na ľudí ako sme my.

Zoznam funkcií je pôsobivý: osem pamäťových slotov (až do maxima 64 GB), 12 pripojení SATA (osem pri 6 GB / s, štyri pri 3 GB / s), vylepšené grafické možnosti, ktoré zahŕňajú 4-Way GeForce SLI a CrossFireX pre beh viac GPU, duálny gigabitový LAN / Ethernet na serverovej úrovni (vynikajúci pre veľké zdieľanie obsahu), sedem slotov PCI Express 3.0 x16, vylepšené ovládacie prvky pre pretaktovanie, medzipamäť SSD pre zvýšenie rýchlosti dát a vylepšená kvalita / spracovanie zvuku. Dizajn bez ventilátora je tichý, čo je dôležité, ak nahrávate zvuk.

Za necelých 500 dolárov nie je táto doska lacná. Keby sme mali prísnejší rozpočet, určite by sme našli lacnejšie jednotky, ktoré by to zvládli. Ale len málo z nich ponúka túto kombináciu rozšíriteľnosti a špičkových technológií, preto sme sa rozhodli pre túto.

  • Cena: 500 dolárov / 310 libier

06. Akú grafickú kartu / grafický procesor by ste si mali zvoliť?

Trh s GPU je všeobecne rozdelený do dvoch segmentov: spotrebiteľský a / alebo hráčsky trh a profesionálny trh. Rad Quadro od spoločnosti Nvidia je príkladom profesionálnych kariet na trhu. To znamená, že spotrebiteľské karty sa čoraz viac využívajú na profesionálnu prácu. Juan nás ukázal na Asus GeForce GTX 760 DirectCU II OC. Výhody tejto karty sú veľa: urobí veľmi dobrú prácu s 3D obsahom, ponúka celý rad výstupov (dva DVI, jeden HDMI, jeden DisplayPort), SLI a pracuje v chlade aj tichu. Je kompaktný, ale má dva sloty PCI.

  • Cena: 260 dolárov / 160 libier

07. Aká RAM bude najlepšie fungovať so základnou doskou, ktorú ste si vybrali?

Výrobca pamäte Corsair je kvalifikovaný na prácu s MB Asus. Cickair Rick Allen vysvetlil, že každé jadro v procesore potrebuje na svoju prácu diskrétnu pamäť RAM. Navrhol minimálne 4 GB na jadro; zaokrúhlili sme až na 32 GB pamäte. Dostali sme štyri 8GB DDR3 moduly zo série Vengeance Pro.

  • Cena: 400 dolárov / 245 libier

08. Aký prípad napájania a chladiaci systém je najlepší?

Napájanie, skrinka na PC a chladenie sa často vymýšľajú spoločne, pretože sa často predávajú spoločne. Corsair’s Rick a Asus’s Juan povedali, že potrebujeme asi 750 Wattový napájací zdroj, a navrhli Corsairov plne modulárny AV860, ktorý nám dáva dostatok šťavy pri 860 Wattoch. AV860 tiež obsahuje technológiu, ktorá ponúka neobvykle tichý chod.

  • Cena: 230 dolárov / 140 libier

Pre prípad Rick navrhol Obsidian Series 550D, veľké puzdro v strednej veži, vysoké 19 palcov. Toto je prípad, ktorý bol od základu navrhnutý s ohľadom na chladenie a zníženie hluku. Medzi základné patrí šesť pozícií pre pevné disky s integrovanou podporou 2,5in SSD, všetko so zásobníkmi bez nástrojov a silikónovými držiakmi na redukciu šumu; štyri zásuvky na optické jednotky s odnímateľnými zásobníkmi, USB 3.0 na prednom paneli a zvukové pripojenia, tri 120 mm ventilátory s priestorom na pridanie ďalších a priestor pre ďalšie chladiace systémy. Púzdro je vystlané zvukovo izolačným materiálom.

  • Cena: 150 dolárov / 92 libier

Vybrali sme si vodný chladič Corsair Hydro Series H100i. Toto pomôže výkonnému procesoru bežať chladnejšie, štandardne alebo pretaktovane.

  • Cena: 110 dolárov / 68 libier

09. Aký pevný disk, SSD a optickú jednotku by ste si mali zaobstarať?

Počet diskov, ktoré môžete do systému pridať, nie je nijako obmedzený a dnes je horúcou voľbou jednotka SSD (Solid State Drive). Niečo ako hybrid medzi RAM a tradičným pevným diskom, disky SSD sú skutočne rýchle a môžu výrazne skrátiť časy prístupu na pevný disk. Zavádzanie do systému Windows z bootovacieho disku SSD je super rýchle, rovnako ako spustenie programov a práce so správou súborov.

Zvolili sme konzervatívny prístup, keď sme na rôzne účely použili samostatné disky: jednotku s kapacitou 256 GB ako našu hlavnú jednotku s OS a ďalšie dve zhruba rovnakej veľkosti určené pre aktívne ukladanie prebiehajúcej práce, alebo možno jednu pre aktívne ukladanie a druhú pre použiť ako programovú medzipamäť. S 32 GB RAM si však nie sme istí, koľko pamäte cache bude potrebné.

Vyskúšali sme tri z dnes najlepšie hodnotených diskov: Samsung 840 Pro (240 USD / 150 GBP), OCZ Vector (260 USD / 160 GBP) a SanDisk Extreme II (230 USD / 142 GBP). Naše testy v reálnom svete boli pôsobivé, ale zatiaľ neodídeme od tradičných diskov HD. Seagate Desktop HDD.15 ST4000DM000, 4TB disk s 64 MB medzipamäťou SATA 6,0 GB / s interná jednotka, sa ukázal ako dobrá voľba za túto cenu.

  • Cena: 170 dolárov / 104 libier

S poklesom cien optických jednotiek sme išli prvou triedou a rozhodli sme sa pre Asus BW-14D1XT.

  • Cena: 100 dolárov / 61 libier

10. Do ktorej zvukovej karty by ste mali investovať?

Naša základná doska Asus ponúka pekné vylepšené audio, ale keďže sme predovšetkým tvorcami kreatívneho obsahu, zdá sa, že je v poriadku špecializovaná karta. Išli sme s kartou Creative Lab’s Blaster Z, model SB1500.

  • Cena: 95 dolárov / 58 libier

11. Aké voliteľné príslušenstvo by ste si mali zvoliť?

Na doplnenie zostavy sme šli do Logitechu. Jeho mimoriadne chladná osvetlená bezdrôtová klávesnica K810 (cez Bluetooth, takže sme potrebovali stolný adaptér) je veľmi štýlová. Aj keď sa to spočiatku javilo ako malé, pretože nemá klávesnicu, v skutočnosti sa veľmi dobre hodilo na náš stôl, ktorý je zaseknutý grafickými tabletmi a inými pomôckami.

Pozreli sme sa tiež na vyrysovanú myš Logitech Performance MX, ktorá má nespočetné množstvo ovládacích prvkov a super ergonomické uchopenie (iba pre pravákov), ktoré zaručuje hodiny pohodlného používania. Jeho technológia Darkfield Laser Tracking vám tiež poskytuje presné ovládanie kurzora na prakticky akomkoľvek povrchu. Každá z týchto položiek je skvelou voľbou pri cene približne 100 USD / 60 GBP.

Slová: Lance Evans

Lance Evans je zakladajúcim riaditeľom spoločnosti Graphlink Media v New Yorku, ktorá sa špecializuje na kreatívny obsah pre veľké reklamné agentúry a ich veľkých klientov značiek. Je autorom mnohých kníh a DVD o špičkovej grafike a 3D. Tento článok sa pôvodne objavil v čísle 178 3D World.

Populárny
Kompletný sprievodca tým, ako vymazať iPhone bez hesla iCloud
Ďalej

Kompletný sprievodca tým, ako vymazať iPhone bez hesla iCloud

Pokiaľ ide o vymazanie iPhone z iCloudu, tačí navštíviť a prihláiť a do účtu iCloud, zvoliť Nájť môj iPhone a tlačiť Vymazať iPhone. Ak te však dotali iPhone z druhej ruk...
Najlepšie 4 jednoduché metódy na prelomenie hesla pre program Excel 2013
Ďalej

Najlepšie 4 jednoduché metódy na prelomenie hesla pre program Excel 2013

Ľudia majú vždy tendenciu vkladať helá do úborov Excel, do ktorých vkladajú úkromné ​​alebo dôverné informácie. Excel 2013 a tarotlivo tará o och...
4 jednoduché spôsoby odomknutia súboru ZIP s / bez nástroja na odblokovanie hesla ZIP
Ďalej

4 jednoduché spôsoby odomknutia súboru ZIP s / bez nástroja na odblokovanie hesla ZIP

voje úbory ZIP môžete chrániť helom, aby te zabránili podozrivým prienikom. To pomáha v ituácii, keď váš počítačový ytém používa viac použ&#...