Vytvorte realistického digitálneho človeka

Autor: Randy Alexander
Dátum Stvorenia: 2 Apríl 2021
Dátum Aktualizácie: 16 Smieť 2024
Anonim
Vytvorte realistického digitálneho človeka - Tvorivé
Vytvorte realistického digitálneho človeka - Tvorivé

Obsah

Možno budete vedieť, ako nakresliť ľudí, ale vytvorenie digitálneho portrétu, ktorý je na nerozoznanie od fotografie, ako je tá vyššie, je úplne iná vec. Je ťažké sa správne rozhodnúť, ale môže to byť neuveriteľne prínosné cvičenie v oblasti 3D umenia.

Portréty sú ako okno do života subjektu; naozaj musíte niekoho poznať, aby ste ho vedeli dobre reprezentovať, pretože to nie sú iba znaky tváre, ktoré reprezentujete, ale aj ich osobnosť. Hovorí sa tiež, že za každým portrétom je autoportrét, pretože ide aj o príbeh umelca; dúfam, že sa na všetkých svojich portrétoch dozviete tiež niečo málo o sebe.

  • Prečo sa 2D umelci musia učiť 3D

Moja tvorba je inšpirovaná veľkými majstrami, Rembrandtom, Caravaggiom, Vermeerom - tieto obrazy boli urobené pred stovkami rokov, ale stále sa k nim pripájame, akoby títo ľudia žili dodnes. Skutočnosť, že sa nachádzame v digitálnom veku, teraz používame pri vytváraní týchto portrétov nové nástroje, čo sa nikdy predtým nestalo - vytvárame novú podobu portrétu.


Stiahnite si súbory pre tento návod.

01. Pridajte osobnosť

Dôvod, prečo každý portrét robím, je člen rodiny alebo priateľ, pretože ich poznám, a tým, že ich poznám, môžem pridať ich osobnosť. Digitálni ľudia potrebujú osobnosť, aby boli dôveryhodní; postavy v T-póze môžu vyzerať skutočne, ale nebudeme sa s nimi spájať. Keď vidíme ľudí, snažíme sa ich čítať, chceme vedieť, kto sú, a to by sme mali robiť aj s digitálnymi znakmi - urobiť ich čo najreálnejšie, nielen na povrchu, ale aj pod kožou.

02. Použite členenia

Poruchy sú skutočne dobrým spôsobom, ako pomôcť propagovať digitálne postavy. Odhaľujú za oponou a ukazujú presne to, na čo sa pozeráte. Predvedením, že používame nástroje ako štetec alebo sekáč, ukazuje, že práca nie je iba kliknutie na tlačidlo. Digitálni ľudia sú noví a ľudia chcú vidieť to kúzlo, ktoré je za nimi. Rozpis odstraňuje akékoľvek nejasnosti, že by to mohla byť fotografia, a dúfajme, že ľudia budú ešte chvíľu oceňovať ťažkú ​​prácu, ktorá do toho šla.


03. Hľadajte inšpiráciu u majstrov

Vždy je dôležité mať inšpiráciu. Moja inšpirácia pochádza od majstrov. Napríklad Rembrandtov štýl vytvára náladu, ktorú môžete cítiť; jeho témy sú porovnateľné a každý z jeho portrétov sa cíti nažive. Ďalšou inšpiráciou je Vermeer a dokonalým príkladom je jeho obraz Dievča s perlou. Táto žena má perlové náušnice, aj keď vyzerá ako slúžka; toto si zjavne nemohla dovoliť, zatiaľ ho má na sebe, takže vás prinúti spochybniť, či o ňu mal Vermeer milostný záujem a predstavil jej šperky svojej manželky. Tak sa vytvorí spätný príbeh, o ktorom sa chceme dozvedieť viac; pridaním príbehu k našim digitálnym ľuďom sa stanú dôveryhodnejšími.

04. Urobte to osobným


Osobná práca by mala byť osobná. Ak sa chystáte ísť domov do práce a vytvárate niečo, čo by chcel vidieť niekto iný, je to len práca, pretože uskutočňujete sen niekoho iného. Nie je to udržateľné, ak chcete pokračovať v práci mimo hodín od 9:00 do 18:00. Ak chcete, aby sa vaši digitálni ľudia spojili s publikom, láska k tomu, čo robíte, sa prejaví v práci, takže ju urobte osobnou - čím viac vám na nej záleží, tým viac vynikne. Týmto vytvoríte niečo originálne.

05. Vyhýbajte sa tajomnému údoliu

Záhadné údolie je stále obrovské údolie, cez ktoré ešte musíme prejsť. Existuje nekonečné množstvo premenných, ktoré z nás robia človeka, napriek tomu si pri pokuse o ich vytvorenie vyberieme tých pár najlepších, o ktorých vieme. Videl som kreslené postavičky, ktoré sa cítia veľmi reálne napriek tomu, že vôbec nevyzerajú ako skutočné - títo umelci sú fenomenálni vo vyjadrovaní emočnej stránky nás. Vytvorte emóciu, ktorú chcete prejaviť. S Cassidy som sa pokúsila predstaviť si, na čo myslí, a nechať túto myšlienku ako základ pre portrét. Všetko vychádza z tejto jednej myšlienky.

06. Zameranie na anatómiu

Naučte sa svoju anatómiu. Aj keď vyzeráme inak, každý človek má rovnakú anatómiu, rovnaké kosti, rovnaké svaly, rovnaké stavebné kamene. Na fotografiách je niekedy ťažké určiť tvar a tvary, takže využitie vašich znalostí z anatómie pomôže vyplniť tieto oblasti. Prvá vec, na ktorú sa pozriem v digitálnej postave, sú uši - niečo ľahko preskočí, ale akonáhle si všimnete chyby, ako je táto, je ťažké uveriť, že ide o skutočných ľudí, ktorí sa stávajú takmer ako figurína.

07. Urobte fotenie

Vždy fotografujem svoje predmety, zhruba medzi 100 - 200 fotografiami. Najskôr budem fotiť z každého uhla a tieto fotografie sa používajú na modelovanie a textúru. V druhom rade pózujem a osvetľujem subjekt, aby som vytvoril náladu, a vyskúšam niekoľko spôsobov, ako čo najlepšie vystihnúť, o koho subjekt ide. Pri vytváraní portrétu je dôležité odkazovať na tieto fotografie; je ľahké sa chytiť toho, že naša práca je štylizovaná, ale aby ste vytvorili podobnosť, musíte byť verní danému subjektu, čo znamená, že im nemôžete lichotiť a snažiť sa ich vylepšiť.

08. Modelovajte svoj predmet

V Maye predstavujem vopred zmontované základné pletivo a potom túto geometriu odnesiem do Mudboxu na sochárstvo. Nepoužívam skenovanie, ale môj proces modelovania sa veľmi podobá spôsobu skenovania. Keďže som fotil z každého uhla, tieto fotografie zarovnám v Mudboxe. Zladím model s predným uhlom, potom s profilom, potom s trojštvrtinovým pohľadom a podobne. Budem mať najmenej 8 - 10 fotografií, z ktorých vytvarujem. Akonáhle tam bude podoba, začnem sa sústrediť na výraz a telo.

09. Udržujte textúry jednoduché

Všetky textúry robím v Mudboxe; Každý uhol fotografie premietam na model. Mudbox je veľmi vhodný na čistenie, vymaľovanie a korekciu farieb. Začal som používať texturové mapy XYZ, ktoré mi pomôžu zvýrazniť detaily v póroch. Na pleť používam shader VRayFastSSS2. Roztlačím difúznu mapu čo najviac, kým sa nebudem príliš starať o mapy spec, bump a mapy SSS. Verím v jednoduchosť, pokiaľ ide o textúrovanie, pretože čím je jednoduchšia, tým ľahšie je vykonávať zmeny vo fázach lookdev.

10. Venujte čas očiam

Oči sú srdcom diela, pretože oči sú zvyčajne prvou vecou, ​​na ktorú sa pri interakcii s ostatnými pozeráme. Najmenšia zmena úplne zmení výraz. Každý človek vie, ako oko vyzerá; od narodenia chápeme jemnosť výrazu a aj ten, kto nemá skúsenosti s umením, si všimne nejaké chyby. To je dôvod, prečo je tajomné údolie tak ťažké prekonať - jedna chyba a spadne do tajomného údolia. Trávim dlhší čas prácou na očiach a prechádzam mnohými variáciami, kým ich prinútim vyzerať slušne.

11. Nepreháňajte podrobnosti

Vaše oko miluje detaily; veľa z toho čítame podvedome a vynikne nedostatok detailov. Ak to však preženiete, môžete odvrátiť pozornosť od toho, čo je dôležité. Detailing sa používa na vytvorenie realizmu a podporu celkového obrazu, nie je však mienený na predvádzanie. Pri mojej portrétnej práci sa zameriavam hlavne na oči a tvár; všetko sa točí okolo toho a podporuje to, ak to tak nie je, tak sa toho zbavím.

12. Použite X-Gen na vlasy

Cassidyho vlasy boli najväčšou výzvou, ktorú som na tomto portréte mala, pretože zakrýva väčšinu plátna. Bolo to prvýkrát, čo som použil X-Gen, ale som spokojný s výsledkami. X-Gen umožňuje vytvárať vlasy, ktoré sú náhodné od prameňa k prameňu, a je vynikajúci pri vytváraní týchto úletov. Je vynikajúce aj pri vytváraní tohto broskyňového fuzzu - je to jemné, ale dodáva to realizmus. Na každý prameň som do vlasov pridala V-Ray shader na vlasy s farebnou variáciou. Náhodne zvolené vlasy strácajú čistý vzhľad, aký niekedy môže mať digitálna práca.

13. Vytvorte náladu osvetlením

Osvetlenie je kľúčové pre náladu práce, pretože poháňa a zväčšuje emóciu, ktorú sa snažíte vykresliť. Caravaggio je príkladom toho, ako tvrdé svetlo môže zmeniť obraz; jeho práca má silné kontrastné osvetlenie, vďaka čomu je práca dynamická a agresívna. Alternatívne Rembrandt zvyčajne používa jemné osvetlenie, ktoré dodáva jeho práci príjemné teplo. Na portréte Cassidy som chcel ukázať mladosť, a tak som ju pomocou teplého, mäkkého svetla ukázal ako osobu súcitu. Kúsok je v skutočnosti inšpirovaný mäkkým osvetlením Mona Lisa.

14. Zamysli sa nad svojím zložením

Aby som zosilnil jemné osvetlenie, dbal som na to, aby v kompozícii neboli tvrdé čiary. Kompozícia je vytvorená z oválov a pravidla tretín. Pozadie sa rozdelilo na dve časti, svetlo umožňujúce vyskakovať hlavu a tmavé, ktoré nechali vyniknúť skokana. To, že dokáže čítať siluetu, menej rozptyľuje jej tvár a pohľad, ktorý je hlavným bodom zaostrenia. Kompozícia a osvetlenie je to, čo skutočne definuje portrét - sú to skvelé nástroje, ktoré sa dajú použiť na vytvorenie spojenia s fotografovaným predmetom.

Tento článok bol pôvodne publikovaný v čísle 236 3D svet, svetovo najpredávanejší časopis pre umelcov CG. Kúpte si číslo 236 tu alebo prihlásiť sa na odber 3D sveta tu.

Populárne Články
Odhalené tajomstvá dizajnu služby Mapy Google
Čítať

Odhalené tajomstvá dizajnu služby Mapy Google

Aplikácia Mapy Google bola uvedená na trh v roku 2005 a bola to revolúcia: mohli te prej ť na tolný prehliadač, kliknúť a pretiahnuť mapu pomocou myši a ledovať, ako a vykre ľ...
15 krásnych kresieb ceruzkou, ktoré vás inšpirujú
Čítať

15 krásnych kresieb ceruzkou, ktoré vás inšpirujú

kicovanie v grafite je kvelý pô ob, ako naštartovať alebo reštartovať voju kreatívnu jazdu. Tu me prinie li výber inšpiratívnych kre ieb ceruzkou, ktoré demonštrujú...
Opierajte sa o vietor s touto krásnou relaxačnou aplikáciou
Čítať

Opierajte sa o vietor s touto krásnou relaxačnou aplikáciou

Neu tále a nažíme vy kúšať tie najlepšie aplikácie pre iPhone a minulý rok ná kôr zaujala Thunder pace, kvelá malá aplikácia, ktorá vám umož...