Dizajn k dobru: 8 spôsobov, ako zmeniť svoju kreativitu

Autor: Louise Ward
Dátum Stvorenia: 7 Február 2021
Dátum Aktualizácie: 16 Smieť 2024
Anonim
Dizajn k dobru: 8 spôsobov, ako zmeniť svoju kreativitu - Tvorivé
Dizajn k dobru: 8 spôsobov, ako zmeniť svoju kreativitu - Tvorivé

Obsah

Dizajn v dobrom nie je iba „buzzy“ fráza. Teraz viac ako kedykoľvek predtým návrhári uznávajú dôležitosť otáčania ruky, aby sa stali skutočnou silou v dobrom. Realizované v praxi, vytváranie týmto spôsobom môže obohatiť vašu agentúru a prácu, ktorú robíte. Skutočná emocionálna investícia je často v jadre - práca s charitatívnymi organizáciami môže byť prospešná a odmeňujúca sa spôsobmi, ktoré komerčná práca jednoducho nie je.

Kreatívne štúdiá všetkých veľkostí sa môžu snažiť zahrnúť do svojej pôsobnosti charitatívnu prácu a tí, ktorí to robia dobre, o tom hovoria dosť hlasno. Obchodné agentúry
bude mať vždy jedno oko na konci a môže byť ťažké určiť, ktoré charitatívne alebo spoločenské príčiny sa hodia pre váš tím. Znalosti, že robíte skutočný rozdiel, však môžu byť katalyzátorom pri vytváraní vašich najlepších diel (a môžu byť skvelým spôsobom, ako rozšíriť svoje portfólio, ďalšie inšpirácie nájdete v našich obľúbených dizajnérskych portfóliách).

„Je vždy motivujúce spolupracovať s organizáciami, ktoré sa riadia tým, že sa snažia nielen o to, aby dosiahli maximum,“ hovorí Jonathan Hubbard, kreatívny riaditeľ londýnskej agentúry The Clearing. „Charitatívny sektor má zaujímavé výzvy. Je veľmi preťažený, čo znamená, že charitatívne organizácie musia mať jasno v tom, kto sú, čo robia a prečo existujú, ak sa chystajú spojiť s podporovateľmi, partnermi a kolegami. Značka je v charitatívnom sektore nevyhnutné. ““


Hubbard verí, že charitatívne značky musia skutočne fungovať, aby si vytvorili emocionálne spojenie so svojím publikom. "Musí im byť jasné, v čom spočíva ich príčina, vízia a problém, ktorý tu majú napraviť. Musí byť postavené na silnej a motivujúcej myšlienke a mať dušu. Charity zvykli na fungovanie svojich značiek tradičným 'velením a dnes musia byť schopní dať kontrolu nad každým, kto sa chce zapojiť do značky. “

01. Nespoliehajte sa na to, že budete ťahať za srdce

Spoločnosť Clearing spolupracovala s charitatívnou organizáciou One Feeds Two na vývoji značky s príťažlivosťou pre masový trh, ktorá pôsobila ako dôveryhodný obchodný partner a pre spotrebiteľov bola ľahkou, ale efektívnou voľbou. Agentúra navrhla jednoduchú, jasnú vizuálnu a verbálnu identitu, aby prilákala nové obchodné partnerstvá a zvýšila povedomie o veci One Feeds Two. „Práce so značkou sa museli posunúť od projektu od jedného dodávateľa s polievkou k dôveryhodnej a žiaducej značke, ktorá by zapojila národné a medzinárodné potravinové partnerstvá a charitatívne organizácie pôsobiace v oblasti výživy do vytvárania príťažlivosti pre spotrebiteľov na masovom trhu,“ prezrádza Hubbard.


Agentúra sa po konzultácii so zakladateľmi charitatívnych organizácií, partnermi v oblasti stravovania a potenciálnymi zákazníkmi zamerala na jej návrh „jeden za jedného“: prepojenie procesu nákupu potravín s dopadom poskytovania jedla. „Namiesto toho, aby ľudia ťahali za srdcia ľudí alebo aby sa cítili previnilo,“ hovorí Hubbard, „značka dáva zákazníkom dobrý pocit z ich výberu - zhrnuté v riadku„ Pripojte sa k hnutiu za šťastnejšie jedlo. ““

Program One Feeds Two otriasol preťaženým charitatívnym sektorom tým, že prostredníctvom The Clearing vytvoril dôveryhodnú značku, ktorá získala buy-in od národných partnerov, medzi ktoré patria napríklad Bryon Burgers, Higgidy Pies, Mindful Chef a Baker Miller.Táto charitatívna organizácia poskytla viac ako šesť miliónov školských jedál deťom v chudobe, čo umožnilo viac ako 31 500 deťom absolvovať školský rok. Takmer 99 percent týchto darov na jedlo pochádza z partnerských aktivít.


Cristinu Fedi, bývalú šéfku značky Bryon Burgers, si získal rebrand One Feeds Two, ktorý zaujal na Facebooku. „Hľadali sme charitatívneho partnera, ktorý by vyhovoval Byronovi v jeho individuálnom a jednoduchom prístupe, s podobne odvážnym a pútavým dizajnom. Jeden, dvojka, hneď vynikla: mala silné logo, ktoré dokázalo túto myšlienku bez vysvetlenia oznámiť. , nádherne navrhnutá vizuálna identita, ktorá nám vyčarila úsmev na tvári, a vedeli sme, že by mohla harmonicky sedieť vedľa našej vlastnej značky v našich ponukách, letákoch a digitálnych médiách. “

O tri roky neskôr bola Byron zodpovedná za doručenie milióna jedál a za školské zabezpečenie viac ako 5 000 detí. „Sme hrdí na to, že spolupracujeme s charitou,“ hovorí Fedi.

  • Byť umeleckým riaditeľom: Všetko, čo potrebujete vedieť

02. Užívateľská skúsenosť môže byť silná

Digitálna agentúra HMA so zameraním na zdravie, vedu a technológie pracuje na širokej škále projektov, od návrhu a vývoja webových stránok, aplikácií a ďalších digitálnych nástrojov až po marketing digitálnych produktov a služieb. Na zozname jej klientov je množstvo charitatívnych organizácií vrátane organizácie stem4, s ktorou ako prvá v roku 2016 premiestnila aplikáciu Calm Harm.

Koncept aplikácie, ktorú navrhla klinická psychologička Dr Nihara Krause, spočíva v pomoci tínedžerom odolávať alebo zvládať nutkanie na sebapoškodzovanie pomocou podporných techník terapie dialektickej behaviorálnej terapie založenej na dôkazoch (DBT).

V čase, keď sa HMA dostalo na palubu, bol program Calm Harm už v App Store a bol stiahnutý už viac ako 24 000-krát, charita však vedela, že existuje potenciál pomôcť oveľa viac mladým ľuďom.

„Jej hlavným zameraním bolo poskytnúť pútavejší používateľský zážitok; zvýšenie dizajnových a vizuálnych prvkov aplikácie pre jej dospievajúce cieľové publikum, aby sa pri jej používaní cítili pohodlne,“ vysvetľuje výkonná riaditeľka HMA Nicola Tiffany.

HMA spojila zainteresované strany, rodičov, mladých ľudí, učiteľov a lekárov, aby uskutočnili strategické preskúmanie existujúcej aplikácie a spoločne vytvorili cestovnú mapu. „Pozreli sme sa na požadované výstupy, cesty používateľov, vizuálne koncepty a aspekty bezpečnosti / ochrany súkromia vedúce k rozhodovaniu o používateľskej skúsenosti a tóne hlasu,“ vysvetľuje Tiffany. „Aplikácia je založená na predstave, že nutkanie na sebapoškodzovanie je ako vlna - cítite sa najsilnejšie, keď to chcete začať robiť. Akonáhle surfujete po vlne, nutkanie vybledne.

„Používatelia sa môžu naučiť„ surfovať na vlne “pomocou päť- alebo 15-minútových cvičení s obsahom založeným na technikách DBT založených na dôkazoch a postavy (avatary) boli vytvorené tak, aby používatelia mohli - ak sa rozhodli - mať„ spoločníka “ pri surfovaní. “

Viac informácií o vytváraní aplikácií nájdete v našom ako vytvoriť aplikáciu príspevok.

03. Nepredpokladajte, že všetky charitatívne organizácie sú dobré

Tiffany pokračuje: „Aj keď sa to javí ako nasýtený trh, existuje skutočná potreba kvalitných aplikácií založených na dôkazoch, ktoré by podporili ľudí v rôznych klinických a neklinických kontextoch.“ Zistila, že podľa organizácie ORCHA (Organizácia pre hodnotenie aplikácií pre starostlivosť a zdravie), ktorá vykonáva nezávislé hodnotenia aplikácií pre NHS Digital, existuje viac ako 327 000 aplikácií, ktoré nám tvrdia, že nám pomáhajú zostať zdraví alebo riadiť naše zdravie (nárast o 990% oproti 30 000 dostupných v roku 2013), avšak iba okolo 112 000 týchto aplikácií sa stará, aktualizuje a udržiava čerstvé.

Keď sa podrobnejšie pozrieme na ich vyhodnotenie, iba asi 15 000 je bezpečných, klinicky bezpečných alebo splnilo dizajnové štandardy. „Je potrebné si položiť otázku, či by mal byť kreatívny priemysel selektívny vo vzťahu k projektom, na ktorých pracujú, ak majú potenciál narobiť viac škody ako úžitku,“ hovorí Tiffany.

Vďaka takmer miliónu stiahnutí za dva roky získala táto aplikácia niekoľko ocenení a zviditeľnila ich vďaka technológiám stem4 aj HMA. „Práca v zdravotníctve a špeciálne pre charitatívne organizácie poskytuje zmysel pre naše projektové tímy,“ odráža Tiffany. „Robia svoju prácu a zároveň pomáhajú ľuďom. Vidieť rozdiel, ktorý ich práca prináša, má skutočne pozitívny vplyv na tímovú morálku.“

04. Získajte správnu pomoc

Je to sentiment, ktorý sa odráža v úsilí tvorivého tímu Gray London, ktorý spolu s výkonnými producentmi spoločnosti Thomas Thomas Films vytvoril myšlienku filmu Wayback po tom, čo sa podelili o svoje rodinné skúsenosti s Alzheimerovou chorobou.

„Všetci sme cítili, že chceme urobiť niečo pre to, aby sa niečo zmenilo,“ hovorí Dan Cole z Gray London. „Alzheimerova choroba je pre rodiny nesmierne frustrujúca choroba, pretože sa zdá, že toho môžete urobiť len veľmi málo. Ale akonáhle sme o tom začali premýšľať a hovorili o nich, začali sme mať nápady, ako by sme mohli nejakým malým spôsobom pomôcť . “

Skupina priateľov, ktorá v minulosti spolupracovala na reklamných projektoch, vrátane spoločností Vodafone a News International, sa inšpirovala myšlienkou virtuálnej reality. „Začali sme uvažovať, či by taký pohlcujúci zážitok ako VR mohol pomôcť ľuďom s demenciou zapamätať si časti ich života - a či by tento zážitok mohol pomôcť pri nadviazaní rozhovorov s ich blízkymi a opatrovateľmi,“ prezrádza Cole.

S myšlienkou na pohlcujúce video tím začal uvažovať o tom, kedy a kde sa môžu znovu vytvoriť v 360-stupňovom filme - so všetkými pamiatkami a zvukmi, ktoré by z času na čas poznali milióny ľudí. „Dúfali sme, že ak urobíme film čo najautentickejší, aby skutočne vyzeral a znel ako okamih z ich pamäti, pomohlo by to k istému zapamätaniu si spomienky,“ dodáva Cole.

„Dohodli sme sa na korunovácii kráľovnej v roku 1953 ako pilotnom filme, čisto preto, že veľa ľudí vo Veľkej Británii nad 70 rokov si malo na tento okamih spomenúť. Uskutočnili sa tisíce pouličných večierkov, takže sa ich väčšina zúčastnila nejakým spôsobom.“

Zaujíma vás VR? Navštívte naše najlepšie VR headsety sprievodca nákupom.

Financovanie projektu na Kickstarteri bolo jednou z najväčších výziev, ktorým čelil tím, ktorý potreboval na uskutočnenie pilotného projektu získať 35 000 libier. "Zahŕňalo to nespočetné množstvo telefonátov, e-mailov a tweetov a niekoľko veľmi štedrých ľudí. Uvedomili sme si, že každý jednotlivý detail vo filmoch môže byť pre niekoho potenciálnym spúšťačom pamäte, takže získanie tohto správneho výsledku bolo zásadné."

Tím tiež uskutočnil konzultácie s Dr. Davidom Sheardom, popredným odborníkom na starostlivosť o demenciu, a zhromaždil obrovský štáb, ktorý získal stovky outfitov a rekvizít, ktoré divákovi oživia deň. "Tvorba 360-stupňového filmu spôsobom, ktorý sme považovali za dôležitý, nie je lacná záležitosť. Už od prvého dňa sme boli posadnutí tým, že by mal film vyzerať tak reálne, že by sa takmer cítil ako archívny záznam. Takže pozornosť venovaná detailom bola všetko. Čo znamenalo, že potreboval by autentický šatník, súpravy a stovky doplnkov! “ Tím tiež financoval tisíce kartónových divákov VR, ktorí ich dodávali do domovov starostlivosti.

Po uvedení filmu získal projekt niekoľko ocenení vrátane cien D&AD, SXSW, Creative Circle a The Art of Creativity, vďaka čomu získal trvalé miesto v Britskom filmovom archíve.

05. Vyberte si niečo, na čom vám skutočne záleží

„Profesionálne to bola skutočná krivka učenia, byť našim vlastným klientom, rozhodovať o všetkom, od rozpočtu až po PR,“ odráža Cole. „Myslím si, že ľudí najlepšie vedú príčiny, ktoré sú najbližšie ich srdcu a ich vlastným skúsenostiam.“ Tvrdí, že obracanie sa na ľudí, ktorí majú osobnú skúsenosť s danou vecou a majú súbor tvorivých schopností, ktoré by mohli využiť na uskutočnenie zmeny, by malo byť dôležitou etapou každého sociálneho projektu.

„Myslím si, že kreatívny priemysel vláda niekedy prehliada ako efektívny prístup k riešeniu najťažších problémov v spoločnosti.“

06. Pozrite sa na iniciatívu AIGA Design for Good

Kreatívny riaditeľ agentúry Modern Species so sídlom v Seattli a člen AIGA Gage Mitchell je súčasťou pracovnej skupiny / výboru sociálne zodpovedných a udržateľných vedúcich myšlienok v oblasti dizajnu, ktorý vedie iniciatívu AIGA Design for Good. Vznikla s cieľom pomôcť organizácii a jej členom objasniť, čo znamená „dizajn pre dobro“ a v čom sa líši od udržateľného dizajnu, rozmanitosti a začlenenia a ďalších iniciatív zameraných na sociálny vplyv AIGA.

Mitchell hovorí, že udržateľná zmena žije aj potom, čo ste preč. „To znamená učiť ostatných, čo viem, prepájať ľudí a budovať tímy, kde sa dá, a byť otvorenou knihou so všetkými svojimi prostriedkami, za predpokladu, že zmocnenie ostatných je účinnejšie ako to, čo robím sám,“

Keď dizajnér cíti, že chce dosiahnuť zmenu, vie, kam skôr, kde bude rešpektovaný ich talent a kde ich môžeme spojiť s problémami, ktoré je potrebné vyriešiť, vysvetľuje výkonný riaditeľ AIGA Richard Grefé. „Ak sú dizajnéri zapojení do projektov ovplyvňujúcich komunitu a sú považovaní za organizátorov skupín, ktoré môžu vyriešiť problémy v komunite, potom budú stáť v zastúpení právnikov, účtovníkov a vedúcich komunít, ktorí vidia, ako návrhár rieši problém a efektívnosť prinášania kreativity kedykoľvek, keď sa stretnete s problémom, ktorý má mnoho rozmerov, “hovorí Grefé.

Path to Impact je metodika, ktorá ľudí prevedie procesom navrhovania „dobrého“. Definuje, čo sa rozumie pod pojmom dobré, spája udržateľnosť a inkluzívne dizajnérske postupy a slúži ako zdroj pre ľudí, ktorí chcú viesť komunity a organizácie procesom s využitím rôznych stratégií a metód myslenia pri dizajne, ktoré majú členovia AIGA k dispozícii, vysvetľuje Mitchell.

"V zošite AIGA Path to Impact navrhujeme, aby sa dizajn mohol zameriavať na ovplyvňovanie životného prostredia, spoločnosti, kultúry a ekonomiky. To v podstate znamená, že sme presvedčení, že proces strategického navrhovania by mohol pomôcť tímom ľudí dosiahnuť vplyv." pri akomkoľvek probléme, “hovorí Mitchell. „Akonáhle prestanete myslieť na dizajn ako na výsledok (vec, ktorú navrhujeme) a viac ako na proces (formulovanie výzvy, návrh a vyhodnotenie riešení atď.), Zistíte, že tento proces môžete použiť vo všetkých aspektoch vášho návrhu. život a práca. “

07. Nemusíte pracovať zadarmo

Zakladateľ a kreatívny riaditeľ Rule29 Justin Ahrens v spolupráci s Gage Mitchellom na pracovnej skupine AIGA Design for Good tvrdí, že najväčší posun v myslení, ku ktorému musí dôjsť, je myslenie, že práca musí byť pro bono. "Do každého projektu, ktorý robíme, musí byť investícia zo strany klienta. Môže to byť nominálne, ale ide o to, aby sa všetci zúčastnení angažovali. Za všetku prácu, ktorú robíme v neziskovom priestore, ponúkame procesné audity a rozpočtové usmernenie pre organizácie, aby mohli v priebehu času plánovať platenie za prácu, ktorú dostávajú. Je to naozaj o porozumení hodnoty a vzdelania. “

V dnešnej dobe sa dobré charity musia viac považovať za podniky so sociálnym cieľom. Potrebujú generovať príjem, ktorý investujú do veci, budovania svojich značiek a rastu svojich ľudí, hovorí Hubbard. „Súčasťou týchto investícií do ich značiek sú platby ich partnerom. Aj keď by sme mohli pracovať za znížený poplatok, všeobecne nepracujeme pro bono.“

Dizajn pre dobro je o využití strategického dizajnérskeho myslenia a procesov na dosiahnutie pozitívnych výsledkov a dosahu.

„Nemyslím si, že je mimoriadne ťažké nájsť agentúry, ktoré sú ochotné vykonávať príležitostné práce pro bono pre neziskové organizácie, ale myslím si, že je zriedkavé nájsť také agentúry, ktoré vedia, ako navrhnúť udržateľný, merateľný dopad,“ pokračuje Mitchell . „Tým chcem povedať, že dizajn pre dobro nie je len o tom, čo ste robili vždy; navrhujeme brožúru, povedzme, ale pre neziskovú organizáciu. Spoločnosť pre dobro je o strategickom uvažovaní a procesoch. dosiahnuť pozitívne výsledky a dopad.

„To by mohlo znamenať, že informujte neziskovú organizáciu, že brožúra nevyrieši ich problém, a povzbudiť ich, aby namiesto toho spoločne navrhli účinnejšie riešenie (ktoré by mohlo byť niečím úplne iným) so svojimi spolupracovníkmi,“ tvrdí Mitchell, ktorý argumentuje dizajnéri by mali povzbudzovať svojich firemných klientov, aby hľadali viac ako len zisk / predajné ciele a premýšľali o znížení množstva odpadu v predchádzajúcom smere a / alebo o pridaní ďalšej hodnoty pre komunitu, ktorej slúžia.

„Zrátané a podčiarknuté, hoci to nie je‚ ťažké ‘povedať, v súčasnosti to nie je predvolené nastavenie v dizajnérskej komunite. Ale to je to, čo AIGA (a dizajnérske štúdiá ako Modern Species) pracujú na zmene.“

08. Zamyslite sa nad všetkými svojimi projektmi

Dizajn pre dobro nemusí podľa Mitchella nevyhnutne znamenať navrhovanie zadarmo alebo so zľavou pre neziskovú organizáciu. „Môžete navrhnúť v plnej miere pre ziskovú spoločnosť a stále mať pozitívny vplyv. Preto by som vyzval kreatívcov, aby premýšľali nad rámec„ občasnej zľavnenej práce pre neziskovú “mentalitu a viac premýšľali o tom, ako môžu pôsobiť na dopad. do každého projektu, do ich základných hodnôt ako kreatívy a do ich obchodného modelu.

Ako dizajnéri máme veľa právomocí na to, aby sme zmenili svet, a s touto silou prichádza aj zodpovednosť za jej rozumné využitie. Ak superhrdina neobmedzuje svoju prácu „pro bono“ na päť percent svojho času, prečo by sme to mali robiť? “

Pozitívna zmena sa dá dosiahnuť, iba ak je príčina jasná, závažná a motivuje k účasti, uzatvára Hubbard. „Dobrá komunikácia je jadrom tejto zmeny, preto je pre nás zapojenie sa do projektov, kde môžeme pomocou svojich schopností ďalej rozvíjať vec, v ktorú veríme, obohacujúce a dôležité.“

Tento článok sa pôvodne objavil v čísle 299 Počítačové umenie, popredný svetový časopis o dizajne. Kúpte si číslo 299 alebo prihlásiť sa na odber tu.

Najnovšie Príspevky
Najlepšie online umelecké galérie pre inšpiráciu doma
Čítaj Viac

Najlepšie online umelecké galérie pre inšpiráciu doma

Online umelecké galérie boli možno jediný pô ob, ako na ať kultúru po celý po ledný rok, a v úča no ti tále ilnejú. Brilantný pô ob, ako v&#...
Ako sa webový priemysel vyrovnáva v neistých časoch
Čítaj Viac

Ako sa webový priemysel vyrovnáva v neistých časoch

Nech už je váš politický klon akýkoľvek, je ťažké teraz tvrdiť, že žijeme v niečom inom ako v zaujímavých ča och. Rok 2016 prinie ol dve ne mierne nemy liteľné d...
Profesionálne tipy na vytváranie interaktívnych infografík
Čítaj Viac

Profesionálne tipy na vytváranie interaktívnych infografík

Infografiky ú všade na webe a ú čoraz viac interaktívne. Na tejto tránke om zhromaždil príklady najlepších infografík interaktívnymi funkciami a pozrel a na to,...