John Foliot o nových formátoch videa

Autor: Peter Berry
Dátum Stvorenia: 15 V Júli 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júni 2024
Anonim
John Foliot o nových formátoch videa - Tvorivé
John Foliot o nových formátoch videa - Tvorivé

Tento článok sa prvýkrát objavil v čísle 224 časopisu .net - najpredávanejšieho časopisu na svete pre webových dizajnérov a vývojárov.

John Foliot pracuje na Stanfordskej univerzite, kde vedie Štandardný program prístupnosti online, a je pozvaným expertom na W3C. Tu vysvetľuje, čo potrebujete vedieť o dvoch nových konkurenčných formátoch pre online video ...

.net: Čo je TTML?

JF: TTML (Timed Text Markup Language) je štandard W3C, ktorý bol dokončený v roku 2010, ale jeho výroba prebiehala mnoho rokov. Jazyk založený na XML obsahuje bohatú sadu funkcií a výrazových schopností. Významným spôsobom prispeli do TTML zástupcovia spoločností Samsung, Microsoft, Apple, BBC, WGBH / NCAM a RealNetworks. Prehrávače založené na Flash od spoločností ako Adobe a Longtail Video (prehrávač JW FLV Player) dnes poskytujú natívnu podporu pre súbory TTML.

Spoločnosť pre filmové a televízne inžinierstvo (SMPTE) naposledy vytvorila nadmnožinu TTML s názvom SMPTE Timed Text, ktorá pridala ďalšie funkcie na riešenie starších požiadaviek na metaúdaje od ich zložiek.


.net: A čo WebVTT?

JF: WebVTT (Web Video Text Tracks) je formát časovej pečiatky určený na označenie zdrojov externých textových stôp. Autorské práva sú chránené autorskými právami spoločností Apple Computer, Inc, Mozilla Foundation a Opera Software ASA, hoci majú slobodnú licenciu.

Hlavným autorom je Ian Hickson a je založený hlavne na formáte časovej pečiatky SRT, ktorý vyšiel z komunity fanúšikov (hlavne v Európe), ktorá ich používala na vytváranie a zdieľanie neoprávnených titulkov filmovým torrentom a podobnému obsahu.

Legenda hovorí, že pôvodný návrh SRT sa objavil v e-maile so zoznamom služieb a dodnes nie je k dispozícii žiadna formálna špecifikácia SRT. Pôvodný formát SRT je dosť minimálny a chýbajú v ňom akékoľvek prostriedky na pridanie štýlu alebo sekcie, ktoré WebVTT oslovuje.

.net: Aký je teda rozdiel medzi týmito dvoma formátmi?

Okrem syntaxe poskytujú oba formáty v zásade rovnaký typ informácií syntaktickému modulu z hľadiska časovania a úvah o štýle / výstupe. Rozdiel je primárne v pôvode: jeden vytvoril mnoho komerčných hráčov zaujímajúcich sa o webové video, zatiaľ čo druhý sa vynoril „z ulíc“ spôsobom ad hoc.


Mnoho z technikov prehľadávačov nie je spokojných s TTML, a to vďaka jeho základni XML (ktorá dodáva trochu zložitosti), jeho celkovej veľkosti a niektorým požiadavkám, ktoré sa na webové prehliadače dnes nevzťahujú. Na druhej strane však existujú obavy z toho, ako sa WebVTT objavil, nejaké (menšie) medzery v súčasných špecifikáciách a skutočnosť, že v súčasnosti sa na ne nevzťahuje patentová politika W3C.

Uznávajúc túto obavu, komunitná skupina W3C pracuje na zavedení WebVTT do W3C, aby uspokojila záujmy komerčných záujmov, prehodnotila možné legislatívne požiadavky, ktoré sa objavujú v rôznych krajinách (napríklad práca FCC v USA), a poskytla konsenzus na základe preskúmania špecifikácie, aby sa zabezpečilo, že spĺňa všetky požiadavky z technického a politického hľadiska.

.net: A tak ktorý by som mal používať?

JF: To je zložitá otázka a odpoveď nie je presná. Kým sa WebVTT nestane odporúčaním W3C, mnoho veľkých poskytovateľov komerčného obsahu (pamätajte, že už investovali do TTML / SMPTE-TT a celého jeho reťazca produkčných nástrojov) bude s používaním WebVTT váhať.


Rovnako tiež, ak už nejaký čas trpíte podporou starších prehliadačov, už teraz čelíte tomu, že by ste pre týchto používateľov museli prejsť späť na prehrávač založený na formáte Flash, a mnoho z týchto prehrávačov už podporuje súbory TTML / DFXP; existuje aj niekoľko viacnásobných výplní HTML5, ktoré poskytujú podporu TTML prvku video>.

Na druhej strane väčšina prehľadávačov naznačila, že je veľmi zdržanlivá pri natívnej podpore TTML a svoje úsilie doposiaľ zamerala na podporu WebVTT; zatiaľ čo nikto kategoricky neuviedol, že nebude podporovať TTML, doposiaľ sa na podporu TTML nezačal pozerať. Dnes je potrebné vyhodnotiť niekoľko faktorov a na základe týchto faktorov sa rozhodnúť: bez ohľadu na to, aký formát si vyberiete, v súčasnosti však budete musieť prehliadaču pomôcť pri poskytovaní podpory agenta user-agent.

Bez ohľadu na to, ktorý formát nakoniec zvíťazí, skutočnými víťazmi budú milióny nepočujúcich a nedoslýchavých používateľov, ktorí používajú web každý deň. Takže bez ohľadu na to, aký formát časovej pečiatky si vyberiete, začnite s titulkami svojich videí ešte dnes!

Viac informácií o videu nájdete v časti Budúcnosť videa vo formáte HTML5 a Silvia Pfeiffer o „novom type webu“

Výber Čitateľov
Pestujte rastliny v Houdini
Ďalej

Pestujte rastliny v Houdini

ilnou tránkou Houdiniho vždy bola jeho procedurálna povaha. niekoľkými uzlami a malou množinou výrazov môžete vytvárať zložité a naturali tické vý ledky -...
Vymaľujte si sci-fi nastavenie hry vo Photoshope
Ďalej

Vymaľujte si sci-fi nastavenie hry vo Photoshope

Vždy om i my lel, že originalita a nachádza niekde medzi tým, čo a vám páči, a tým, čo pozorujete. Milujem miešanie ci-fi a organických prvkov, takže a nažím ná...
Táto paradoxná identita značky je nehmotná a hmatateľná
Ďalej

Táto paradoxná identita značky je nehmotná a hmatateľná

Názov poločno ti Myap pre mobilnú aplikáciu po kytol veľa inšpirácie pre y tém identity ocio De ign. „Cítili me, že inherentné rozpory značky - nehmotná povaha ...