MacBook Pro vs MacBook Air: Ktorý notebook Apple je pre vás ten pravý?

Autor: Monica Porter
Dátum Stvorenia: 17 Pochod 2021
Dátum Aktualizácie: 17 Smieť 2024
Anonim
MacBook Pro vs MacBook Air: Ktorý notebook Apple je pre vás ten pravý? - Tvorivé
MacBook Pro vs MacBook Air: Ktorý notebook Apple je pre vás ten pravý? - Tvorivé

Obsah

Ak sa pozeráte na notebook Apple ako na svoj ďalší pracovný stroj, je to otázka MacBooku Pro a MacBooku Air - zostava spoločnosti Apple sa skladá iba z týchto dvoch (hoci dve rôzne veľkosti MacBooku Pro môžu byť rovnako odlišné modely, skutočne) v roku 2020.

A pretože čítate tento článok, budeme predpokladať, že si nie ste istí, čo bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám tvorivej práce. Oba sú uvedené v našom zozname najlepších notebookov pre grafický dizajn, pretože oba môžu byť skvelé: používajú rovnakú verziu systému macOS, sú spoľahlivé a sú vyrobené v špičkových špecifikáciách; vo svojom dizajne sa zameriavajú na použiteľnosť; a sú rýchle.

Existujú však medzi nimi nuansy, ktoré môžu znamenať veľký rozdiel pre rôzne typy práce - MacBook Air zvládne ľahšiu úpravu obrázkov a dokonca aj strih videa bez problémov, ale pokiaľ ide o hardcore 3D prácu, budete potrebovať extra výkon 16-palcový MacBook Pro.


Veľkorysá 16-palcová obrazovka je tiež kľúčovou vlastnosťou pre niektorých dizajnérov, medzi obrazovkami týchto strojov však treba vedieť aj ďalšie jemné rozdiely.

Prevedieme vás tým, čo potrebujete o každom notebooku vedieť, od špecifikácií vo vnútri až po možnosti pripojenia na obrazovku, aby ste si mohli zaobstarať MacBook, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Potrebujete viac informácií? Vyskúšajte náš priamy príspevok MacBook Pro 13 "vs MacBook Pro 16".

MacBook Pro vs MacBook Air: Výkon

Rozdiel v napájaní medzi MacBookom Pro a MacBookom Air nie je žiadnym prekvapením, ak ste sa riadili nedávnymi konvenciami Apple o pomenovaní.

Výrobky „Air“ sú v surovom prevedení ľahšie, ale cenovo dostupnejšie; produkty „Pro“ obsahujú viac energie spolu s niektorými ďalšími funkciami vyššej triedy.

MacBook Air používa dvojjadrové alebo štvorjadrové procesory Intel, aj keď ide o modely s nižšou spotrebou, ktoré pracujú na frekvencii 1,1 GHz. Môžu výrazne zvýšiť svoju rýchlosť pri krátkych výbojoch, ako to dokážu všetky procesory Intel napríklad pri rýchlom otváraní aplikácií alebo načítaní webových stránok (alebo dokonca pri rýchlom vývoze súborov), avšak nedokážu udržať výstup na vysokej úrovni veľmi dlho, pretože nie sú určené na zvládnutie tepla.


MacBook Air štandardne obsahuje aj 8 GB RAM, maximum je 16 GB, čo môže byť limitujúce pre dizajn a kreatívnu prácu.

Grafický čip Intel Iris Plus nie je to, čo by niekto označil za profi súčasť pre 3D použitie, ale je schopný poskytnúť niektoré užitočné akcelerácie založené na GPU v kompatibilných aplikáciách. To všetko znamená, že zatiaľ čo MacBook Air je celkom schopný ako stroj na bežné použitie, povedzme aplikácií spoločnosti Adobe alebo iných nástrojov na navrhovanie a úpravy (a zvládne dokonca úpravy videa v rozlíšení 4K, ak sa väčšinou zameriavate na zhromažďovanie záznamov), je to nie sú určené pre hlboko zložitú prácu.

13-palcový MacBook Pro postupuje do hry tým, že štandardne obsahuje štvorjadrový procesor. Základný model obsahuje 1,4 GHz procesor 8. generácie Intel (čo znamená, že je starý niekoľko rokov) a nejde o model, pre ktorý by sme sa všeobecne rozhodli - ak sa váš rozpočet môže natiahnuť, získate ho oveľa lepšie verzia so štvorjadrovým procesorom 2.0GHz 10. generácie (najnovšia verzia). Rovnako ako MacBook Air, aj tento sa dokáže veľmi rýchlo zrýchliť v krátkych nárazoch, ale tieto budú schopné podstatne rýchlejšie zvládnuť dlhšie vysokorýchlostné viacjadrové úlohy. Môžete tiež zvýšiť výkon na 2,3 GHz procesor, ak chcete získať viac energie.


Základný model je dodávaný s 8 GB RAM, ale model s frekvenciou 2 GHz, ktorý odporúčame, obsahuje štandardne 16 GB RAM. Môžete ju zvýšiť na 32 GB RAM, ale to je limit. To môže byť pre niektoré práce príliš úzke miesto, aj keď vzhľadom na to, že 13-palcový MacBook Pro nie je navrhnutý ako model nahradzujúci plochu, malo by to pre väčšinu prác stačiť, aby ostatné technické parametre Pro naozaj boli . Ak nie vedieť že 32 GB RAM je pre vás príliš málo, potom to asi nie je.

13-palcový Pro tiež využíva integrovanú grafiku Intel, a hoci sú silnejšie ako v MacBooku Air, platia rovnaké obmedzenia: je schopný podporovať úlohy zrýchlené pomocou GPU a niektoré 3D práce, ale bez veľkého množstva vyhradenej pamäte VRAM, vždy ide skôr o podporu 2D dizajnu ako o spôsob vytvárania zložitých 3D diel.

13-palcový MacBook Pro postupuje do hry tým, že štandardne obsahuje štvorjadrový procesor

Potrebujete na to 16-palcový MacBook Pro, ktorý je skutočným ťahúňom zostavy notebookov od spoločnosti Apple. Obsahuje minimálne šesťjadrový procesor, k dispozícii sú osemjadrové možnosti - ako taký je to zďaleka najlepšia voľba pre čokoľvek, čo si vyžaduje vysokú úroveň nepretržitého spracovania. 16-palcové Pros začínajú od 16 GB RAM, môžete si ich však vziať až do 64 GB. Všetky taktiež prichádzajú s vyhradenými grafickými kartami AMD, počnúc 4 GB Radeon Pro 5300M a siahajúcimi až po Radeon Pro 5600M s 8 GB VRAM.

Ďalším dôležitým aspektom výkonnosti všetkých troch strojov je úložisko: Apple používa najrýchlejšie flash úložisko v odbore vo všetkých počítačoch Mac. Toto je obzvlášť vítané v strojoch Pro, pretože umožňuje kombináciu živého strihu videa s rozlíšením 4K v mnohých stopách v kombinácii s výkonom procesora, ale tiež pomáha pri rýchlosti otvárania alebo ukladania veľkých súborov a vyťahovaní priečinkov na použitie. v projekte a veľa ďalších malých spôsobov - rýchlosť ukladacieho priestoru v systéme Mac pomáha ušetriť veľa času počas životnosti stroja.

MacBook Pro vs MacBook Air: Dizajn

Dizajn všetkých týchto strojov od spoločnosti Apple bol v priebehu rokov jemne prepracovaný, ale nijako zásadne sa nezmenil. Každá z nich slúži na jednoduchý účel v zostave, pokiaľ ide o fyzickú formu: MacBook Air je najprenosnejší; 13-palcový MacBook Pro poskytuje výkon v malých rozmeroch; a 16-palcový MacBook Pro je robustná a vysoko kvalitná voľba.

Tu je skutočne dôležité vedieť, že rozdiel medzi MacBookom Air a 13-palcovým MacBookom Pro je jemnejší, než si myslíte.

Zúžený dizajn MacBooku Air znamená, že má najmenší objem a je najľahší s hmotnosťou iba 1,29 kg / 2,8 libry. 13-palcový MacBook Pro má však iba 1,4 kg / 3,1 libry, takže vám neodporúčame zameriavať sa na váhu ako dôvod na získanie Airu. Je to vlastne podobný príbeh pre hrúbku: vzduch je v najtenšom mieste hlboký iba 0,41 cm / 0,16 palca, ale najsilnejší je 1,61 cm / 0,63 palca, čo je hrubšie ako 1,56 cm / 0,61 palca 13-palcového MacBooku Pro.

Ako sme už spomenuli, MacBook Air má nižšiu hlasitosť ako MacBook Pro, vďaka čomu je v praxi prenosnejší ako 13-palcový MacBook Pro, ale rozdiel skutočne nie je veľký - pri výbere medzi týmito dvoma sa zamerajte na funkcie a cena a nie veľkosť a hmotnosť.

16-palcový MacBook Pro je pozoruhodne ťažší s hmotnosťou 2 kg / 4,3 libry, aj keď stojí za zmienku, že hovoríme skôr o váhovom rozdiele 600 g, ako o obrovskom ťahu veľkého notebooku, ktorý bol v minulosti. Iste budete vo svojej taške určite cítiť tú extra váhu.

Všetky tieto notebooky obsahujú webovú kameru HD 720p od spoločnosti Apple, čo nie je skvelé v porovnaní s tým, čo vám v dnešnej dobe často ponúka konkurencia, ale robí svoju prácu.

16-palcový MacBook Pro obsahuje aj tri mikrofónové zostavy, ktoré Apple označuje ako „štúdiovú kvalitu“. Nie sme si istí, či to medzi našimi poslucháčmi naozaj pôjde o podcast alebo hudobných producentov, ale pre videokonferencie alebo len pre nahrávanie ukážkových diel sú určite lepšie ako priemer.

16-palcový MacBook Pro má tiež niekoľko skutočne pôsobivých reproduktorov, ktoré využívajú konfiguráciu basového reproduktora s potlačením sily. Plusy budú určite mať svoje vlastné monitory alebo slúchadlá, ktoré radšej používajú, ale inžinierstvo spoločnosti Apple si zaslúži sláva.

MacBook Air má tiež veľmi schopné nové stereofónne reproduktory, ale to isté platí skutočne - je pekné, že ich máte, ale profesionáli sa na ne aj tak nebudú chcieť spoľahnúť.

MacBook Pro vs MacBook Air: Displej

Všetky notebooky spoločnosti Apple majú v súčasnosti dosť podobné displeje s tromi kľúčovými rozdielmi: jas, farebný gamut a (samozrejme) veľkosť.

16-palcový MacBook Pro vám poskytne najviac priestoru na prácu, či už má (takmer) dostatok priestoru na to, aby ste mohli vedľa seba mať niekoľko aplikácií, alebo preto, že chcete mať k dispozícii najväčšie dostupné plátno s priestorom pre palety atď. . Má rozlíšenie 3072x1920, čo je 226 pixelov na palec.

13-palcový MacBook Pro má úplne rovnakú hustotu pixelov 226PPI, ale menšia veľkosť znamená rozlíšenie 2560x1600.

Oba tieto displeje majú jas 500 nitov (Apple mimochodom neposkytuje žiadnu oficiálnu certifikáciu HDR ani ich podporu) a zahŕňajú podporu farebného gamutu P3.

MacBook Air obsahuje aj 13-palcový displej, opäť s rozlíšením 2560x1600 a na 226PPI. Má však 400 nitov a nezahŕňa podporu širokého farebného gamutu P3.

Všetky tri displeje obsahujú technológiu True Tone od spoločnosti Apple, ktorá mení biely bod obrazovky tak, aby zodpovedal okolitému osvetleniu miestnosti, v ktorej sa nachádzate, aby bola ľahšie na očiach, aby ste nedostali „modro zafarbenú obrazovku“. efekt oranžovej miestnosti. Je to skutočná výhoda pre prácu správcu a čítanie - vďaka tomu sa obrazovky oveľa príjemnejšie používajú. Ak však chcete, aby farby na obrazovke zostali presné a nezmenené, môžete sa ľahko rozhodnúť, že ich nepovolíte.

MacBook Pro vs MacBook Air: Pripojiteľnosť

Všetky notebooky Apple ponúkajú obmedzený výber typov pripojovacích portov, ale dobrou správou je, že všetky obsahujú Thunderbolt 3, ktorý vám dáva veľa možností, pokiaľ ide o pripojenie vysokorýchlostných rozbočovačov, obrazoviek a ďalších. Všetky notebooky tiež napájajú tieto porty.

MacBook Air obsahuje dva porty Thunderbolt 3, ktoré sa zdvojnásobujú ako porty USB Type-C (má rovnaký tvar konektora). K dispozícii je tiež 3,5 mm konektor pre slúchadlá / mikrofón.

Verzia 13-palcového MacBooku Pro na základnej úrovni obsahuje rovnakú kombináciu dvoch portov Thunderbolt 3 / USB-C a jedného 3,5 mm jacku. Vylepšite si 13-palcový MacBook Pro s vyššou úrovňou a získate štyri porty Thunderbolt 3 / USB-C, dva na každej strane a 3,5 mm jack.

Na 16-palcovom MacBooku Pro získate všetky porty a 3,5 mm jack.

Všetky tieto notebooky obsahujú Wi-Fi 802.11ac (zatiaľ žiadny Mac nepodporuje Wi-Fi 6 / 802.11ax nové generace) a Bluetooth 5.0.

Skutočnosť, že Apple očakáva, že pomocou rozbočovača pripojíte všetko, čo nie je Thunderbolt 3 / USB-C, je trochu frustrujúca, ale obrovská šírka pásma, ktorú vám poskytuje viac portov Thunderbolt 3, je nesmierne vítaná: cez jediný kábel môžete môže pripojiť RAID, displej s vysokým rozlíšením, viac príslušenstva a dodávať energiu.

Viete, ako sme spomenuli, že menšie notebooky nie sú vhodné na prácu s 3D? Môžete dokonca pripojiť externú grafickú kartu, aby ste im poskytli toľko 3D výkonu, koľko chcete.

MacBook Air podporuje externé displeje až do 6K; základný 13-palcový MacBook Pro podporuje až 5K; lepší 13-palcový Pro podporuje až 6K; 16-palcový MacBook Pro je vhodný aj pre 6K obrazovky (dva z nich alebo štyri 4K displeje - ostatné budú podporovať iba jeden 6K alebo dva 4K displeje).

MacBook Pro vs MacBook Air: Klávesnica

Veľkou úvahou okolo notebookov Apple za posledných pár rokov bolo, že donedávna používané klávesnice neboli také spoľahlivé, ako by ste čakali. Všetky súčasné modely však majú novú klávesnicu, ktorá bola predstavená koncom roka 2019 ako prvá na 16-palcovom MacBooku Pro. Zdá sa, že to vyriešilo problém na základe toho, čo sme doteraz pozorovali.

Má pekné množstvo cestovania, pohodlnú akciu klávesov a príjemne solídny pohyb po stlačení (aj keď je zrejmé, že nebude konkurovať mechanickej klávesnici pre tých, ktorí si cenia svoju taktickosť).

Všetky klávesnice majú dobrú veľkosť a podľa našich skúseností nespôsobujú problémy s presnosťou. Používajú tiež rozloženie klávesov so šípkami v obrátenom tvare T, čo poteší veľa puristov klávesnice (alebo iba tých, ktorých svalová pamäť je uzamknutá na to, aby to mali ako štandard).

Upozorňujeme, že na 16-palcovom modeli nie je číselná klávesnica - niektorí ľudia ich radi majú na väčších strojoch, ale nenájdete ich tu.

Modely MacBook Pro používajú dotykovú lištu Apple, čo je dotykový panel, ktorý je umiestnený tam, kam by normálne smerovali funkčné klávesy. Dotykový panel je pekný nápad - funguje ako séria ovládacích prvkov, ktoré sa môžu prispôsobiť všetkému, čo práve robíte na obrazovke, takže klávesové skratky sú prístupnejšie ako obvykle a dokonca vám môžu poskytnúť granulárne ovládacie prvky založené na dotyku - ale nie dostatok aplikácií skutočne to dobre využiť, aby to bola podľa nás kľúčová vlastnosť. Keď je všetko dobre premyslené, je to skutočne užitočné; ale pretože je to iba časť času, len zriedka sa skutočne pozriete dolu, takže to zostane zabudnuté.

MacBook Air nemá dotykovú lištu - vystačí si s bežnými funkčnými klávesmi. Všetky tri modely notebookov však obsahujú snímač odtlačkov prstov zabudovaný do klávesnice pre odomykanie z režimu spánku. Toto funguje okamžite, a my sme radi, že to ako možnosť.

MacBook Pro vs MacBook Air: Batéria

Vzhľadom na to, že výkonnejšie komponenty a lepšie obrazovky znamenajú väčšie využitie batérie, je porovnanie batérií medzi týmito notebookmi väčšinou také, aké by ste čakali: MacBook Air vám poskytne viac života, ak sa použije na to, na čo je určený, a výhody vám poskytne menej .

MacBook Air je určený na 11 hodín používania webu; 13-palcový MacBook Pro na 10 hodín toho istého; 16-palcový MacBook Pro na 11 hodín vďaka svojej kolosálnej 100Wh batérii (najväčšej, ktorú uvidíte na akomkoľvek notebooku, pretože to je limit FAA pre to, čo je povolené v lietadle).

To je však všetko pri veľmi bežnom používaní - v skutočnosti bude výdrž batérie závisieť od akýchkoľvek kreatívnych aplikácií, ktoré náhodou použijete, a od ktorých komponentov konkrétne zdaňujú ... a od toho, ako jasný máte displej.

MacBook Air má najviac napájacích komponentov, ale jeho 50Wh batéria je tu najmenšia. 13-palcový Pro ponúka 58Wh batériu.

Ak používate aplikácie, ktoré tvrdo zasiahnu procesory a grafiku 16-palcového MacBooku Pro, môžete očakávať, že poklesne na pár hodín, ale záleží to skutočne na tom, čo práve používate.

MacBook Pro vs MacBook Air: Ceny

MacBook Air začína od 999 GBP / 999 USD / 1599 USD za model s 1,1 GHz dvojjadrovým procesorom 10. generácie Intel Core i3 (Turbo Boost až do 3,2 GHz), 8 GB RAM a 256 GB úložiskom.

Budúci model má cenu 1 299 GBP / 1 299 USD / AUS 1 599 USD a obsahuje štvorjadrový procesor Intel Core i5 10. generácie s frekvenciou 1,1 GHz (Turbo Boost na 3,5 GHz), 8 GB RAM a 512 GB úložiska.

13-palcový MacBook Pro na základnej úrovni je 1 299 GBP / 1 299 USD / AUS 1 999 USD a obsahuje štvorjadrový procesor Intel Core i5 8. generácie s frekvenciou 1,4 GHz (Turbo Boost až 3,9 GHz), 8 GB RAM a 256 GB úložisko, s integrovanou grafikou Intel Iris Plus Graphics 645. Toto nie je model, ktorý by nás veľmi zaujímal, pretože používa staršie časti a takmer určite budete musieť upgradovať pamäť RAM na 16 GB (a tento model je obmedzený iba na 16 GB, tým, že mimochodom, nie 32 GB, ktoré môže mať uvedený model uvedený nižšie), a to stojí takmer polovicu ceny úplnej inovácie na nižšie uvedený model.


Ak chcete získať špecifikácie súčasnej generácie, pozrite sa na 1399-palcovú verziu MacBooku Pro vo výške 1 799 GBP / 1 799 USD / AUS 2 999 USD, ktorá vám poskytne štvorjadrový procesor Intel 10. generácie Core i5 s 2,0 GHz (Turbo Boost až 3,8 GHz) , najnovšia grafika Intel Iris Plus, 16 GB rýchlejšej pamäte RAM a 512 GB úložného priestoru, plus dva ďalšie porty Thunderbolt 3.

16-palcový MacBook Pro začína od 2 399 GBP / 2 399 USD / 3 799 USD za 2,6 GHz 6jadrový procesor Intel Core i7 9. generácie (Turbo Boost až do 4,5 GHz), 16 GB RAM, 512 GB úložného priestoru a Radeon Pro 5300M 4GB grafika.

Model up vám poskytne 2,3GHz 8jadrový procesor Intel Core i9 (Turbo Boost až 4,8 GHz) 9. generácie, 16 GB RAM, 1 TB SSD a 4 GB grafiku Radeon Pro 5500M. Táto verzia stojí 2 799 GBP / 2 799 USD / 4 399 AUS.

Môžete tu nakonfigurovať ktorýkoľvek zo strojov podľa vlastných požiadaviek - najbežnejšie úložisko a RAM sú najbežnejšie, hoci 16-palcová verzia ponúka ešte výkonnejší procesor a 8 GB grafickú možnosť, ktorú sme spomenuli.


MacBook Pro vs MacBook Air: Záver

Voľba medzi MacBookom Pro a Air nakoniec závisí od potreby napájania, veľkosti a rozpočtu. Notebooky sú zväčša pomerne zreteľne rozdelené: MacBook Air je vhodný na ľahšie použitie; 13-palcový MacBook Pro zvládne aj náročnejšie úlohy; a 16-palcový MacBook Pro predstavuje náhradu za stolný počítač.

Určite existuje určitá šedá oblasť, v ktorej sa štvorjadrový MacBook Air prekrýva s MacBookom Pro, ale to stále stojí za to: MacBook Pro vám poskytne vyšší výkon, aj keď sa parametre budú bližšie pozerať. Zvyšok času je to jasný a zrejmý krok z jedného do druhého.

MacBook Air je schopný perfektne spúšťať aplikácie Adobe a ďalšie dizajnové nástroje, ale neočakávajte, že zvládne obrovskú a zložitú prácu dobre, a pamätajte, že má menej jasnú obrazovku s obmedzenejším farebným rozsahom.

13-palcový MacBook Pro vám dáva možnosť silnejšej obrazovky a extra výkon a maximálna RAM znamená, že vám poskytne oveľa viac priestoru nad hlavou - pre tých, ktorí pracujú v 2D, zvládne všetky okrem tých najextrémnejších vecí, ale stále vám poskytne vysoko prenosný balík.


A 16-palcový MacBook Pro je zviera, pripravené na vašu najnáročnejšiu prácu (vrátane 3D), alebo na to, aby vám poskytlo veľký pracovný priestor, ktorý potrebujete.

Je dôležité vedieť, že to, čo kupujete, vám poskytne dostatok priestoru na niekoľko nasledujúcich rokov - určite si teraz nekúpite MacBook Air, len aby ste si uvedomili, že z vašej práce bude pravdepodobne o rok potrebný Pro, takže zohľadnite to tiež.

Odporúča Sa Pre Vás
Google hangout s Wallaceom a Gromitom v novom vianočnom videu
Čítaj Viac

Google hangout s Wallaceom a Gromitom v novom vianočnom videu

Google+ Hangout je lužba, ktorá vám umožňuje videohovor až 10 ľuďmi zoči-voči. A cieľom propagovať ju poča viatočných dní a Google pojil niektorými z najobľúbenejšíc...
Sprievodca webdizajnérom po Tumblr
Čítaj Viac

Sprievodca webdizajnérom po Tumblr

Tento článok a prvýkrát objavil v čí le 213 ča opi u .net - najpredávanejšieho ča opi u na vete pre webových dizajnérov a vývojárov.Koľkokrát te i pov...
Ako vytvárať animácie v mierke pre všetky zariadenia
Čítaj Viac

Ako vytvárať animácie v mierke pre všetky zariadenia

Animácia na webe je obzvlášť jemná, pretože mu íme pri pô obiť voju prácu tak, aby zohľadňovala šírku pá ma, kompatibilitu kódu a dizajn produktu. V tomto ...