Mali by návrhári používať údaje alebo intuíciu?

Autor: Monica Porter
Dátum Stvorenia: 13 Pochod 2021
Dátum Aktualizácie: 17 Smieť 2024
Anonim
Mali by návrhári používať údaje alebo intuíciu? - Tvorivé
Mali by návrhári používať údaje alebo intuíciu? - Tvorivé

Obsah

Začiatkom tohto roka som prijal pozíciu na zoznamke s miliónmi používateľov. Bol som najatý na návrh používateľských experimentov, ktoré sa stali bitkou medzi dátami a mojou intuíciou ako dizajnéra.

Nakoniec som našiel správnu rovnováhu kombinácie toho, čo údaje naznačovali, a toho, čo mi hovorila moja intuícia, aby som dosiahol svoje ciele.

Podľa mojej intuície

Môj prvý projekt bol zlepšiť príjmy zdokonalením stránky s aktualizáciou. Boli postavené dva experimenty, ktoré slúžili na testovanie proti kontrole. Oba experimenty porušili celkovú šablónu webu.

Experiment A zahrnul na stránku formulár kreditnej karty a experiment B zahrnul obnovený dizajn ovládacieho prvku. Dizajn experimentov bol z estetického hľadiska príjemnejší, stále však nedosahoval úroveň stránky s aktualizáciou ovládacích prvkov o 0,5 - 1%.

Kontrolná stránka bola dosť kostrová: obsahovala zoznam funkcií na jednej strane stránky a formulár na výber predplatného s výzvou na akciu. Analýza údajov odhalila, že experiment A dopadol najhoršie zo všetkých troch a porušenie šablóny neurobilo nič pre sadzby za predplatné.


Počas zdokonaľovania zostali šablóna ovládacieho prvku a tok nákupu (ktorý zahŕňal otvorenie formulára kreditnej karty v novom okne) v rámci experimentu nedotknuté. Aj keď to nie je pekné, zachovanie blízkosti dizajnu ovládacieho prvku udržalo dôveru používateľa nedotknutú.

Uplatňovanie údajov

Po opätovnom spustení experimentu stále neboli k dispozícii žiadne merateľné ukazovatele výkonnosti. Mal pocit, akoby narazil do steny. Začal som robiť jednu zmenu po druhej, ale čoskoro vyšlo najavo, že tento proces priniesol veľmi malé produktívne výsledky - a vývojárom začali vadiť všetky testy.

Potom som mal zjavenie: Stíhal som miestne maximum - narazil som na testovací limit. Chcel som inovovať, ale predovšetkým som chcel, aby používatelia cítili dostatok vášne pre produkt, ktorý by chceli zaplatiť za upgrade na prémiovú službu. Mojím novým cieľom bolo prísť na to, prečo tieto experimenty stále zlyhávali.

Na vyriešenie tohto problému je potrebné položiť si správne otázky. Problém musel byť viac ako estetika, však? Vtedy kombinácia údajov a mojich vnútorných pocitov spolupracovala a na testovanie boli vyvinuté spoľahlivé hypotézy.


Správne

Jedna vec, o ktorú sa produkt musel uchádzať, bola značka, ktorú si jeho používatelia vážia. Začal som vytvárať e-maily, ktoré sa posielali malému percentu používateľov, a rýchlo som videl výsledky. Moja predstava bola taká: ak čo i len jeden z našich používateľov cítil z tohto e-mailu nejaké emócie a zapojili sa doň, dalo by sa niečo nové naučiť.

Keď vystúpim z aktuálneho sprievodcu štýlom, dovoľte mi zamerať sa na samotnú značku. Vytvoril som zábavné a hravé e-mailové správy, ktoré sa vyznačovali priaznivými výsledkami pre spoločnosť aj pre používateľov, ale nie bez toho, aby ma moji spoluhráči kritizovali za prekročenie limitov sprievodcu štýlom.

Ale samozrejme muselo pokračovať ďalšie testy, aby sa dokázalo, že táto metóda funguje.

Testovala sa verzia e-mailu, ktorá bola upravená na základe údajov, ktoré hovorili. Výsledkom bola robotická správa, ktorá kontrolu vykonala nedostatočne, takže som mohol predpokladať, že mi to údaje nemôžu povedať nikto, ani ktokoľvek iný. , ako navrhnúť všetko, čo súvisí s týmito problémami.


Emócia musela byť aplikovaná v dizajnoch prostredníctvom tónu alebo obraznosti, aby sa dosiahli výsledky, ktoré ovplyvnili používateľa, ako aj naše metriky.

Najväčšie riziko

Nakoniec, veľmi riskantný, humanistický prístup, ktorý spôsobil, že sa používateľ cítil nielen želaný, ale aj potrebný. A aký používateľ nie je potrebný? Cieľom nebolo iba speňaženie, ale aj to, aby používateľ do produktu investoval. Ak predpokladáte, že viete, čo chce používateľ, a že údaje vám povedia všetko, urobíte z nás a zo mňa zadok.

Dizajnéri sú posadnutí inováciami a zabúdajú na skutočný dôvod, prečo robíme to, čo robíme, najmä v súvislosti s navrhovaním pomocou údajov. Musíme brať do úvahy údaje a svoju vlastnú intuíciu, pričom obidve musíme aplikovať na to, čo budujeme.

Zlyhania sú nevyhnutné - kým nepoužijeme to, čo sme sa dozvedeli z toho, ako zlyhávame, budeme namiesto inovácií naďalej prenasledovať miestne maximum. Môj názor je tento: nedržte údaje nad rámec zdravého rozumu. Riskovať. Riaďte sa svojou intuíciou. Nechajte údaje, aby podporovali váš návrh, nie ho definovali.

Slová: Nataša Irizarry

Natasha Irizarry je samozvaná evanjelistka UX. Pracuje ako konzultant pre spoločnosti, ktoré majú užívateľské skúsenosti a problémy s dizajnom. Sledujte ju na Twitteri na adrese @natashairizarry. Tento článok sa objavil ako prvý v čísle 261 sieťového časopisu.

Páči sa ti to? Prečítaj toto!

  • Vynikajúci výber tutoriálu pre Wordpress
  • 14 najlepších online kurzov kódovania
  • Ako vytvoriť aplikáciu: vyskúšajte tieto skvelé návody
Odporúčame
Nahradia dizajnérov roboti?
Ďalej

Nahradia dizajnérov roboti?

Poča môjho pô obenia ako grafický dizajnér om zažil takmer všetko - okrem fyzického ná ilia -, čo na vá môže pracovný život vrhnúť: rece ie, práv...
Potreba responzívneho formátu obrázkov
Ďalej

Potreba responzívneho formátu obrázkov

GIF a JPEG neboli prvé obrázky, ktoré boli podporované vo webových prehliadačoch, aj keď a zdá, že ú tu nami už navždy. PNG a jeho funkcia priehľadno ti alfa chv...
Richard Turley z MTV hovorí o časopisoch
Ďalej

Richard Turley z MTV hovorí o časopisoch

Štyri roky po do iahnutí radikálneho redizajnu, ktorý zmenil týždenník Bloomberg Bu ine week na Wall treet na jeden z najviac di kutovaných amerických ča opi ov, bri...