Najväčšie portfóliové trendy do roku 2020

Autor: Peter Berry
Dátum Stvorenia: 18 V Júli 2021
Dátum Aktualizácie: 13 Smieť 2024
Anonim
Najväčšie portfóliové trendy do roku 2020 - Tvorivé
Najväčšie portfóliové trendy do roku 2020 - Tvorivé

Obsah

Využite to pomocou služby Adobe Stock> Objavte bezplatné šablóny

Preskúmajte teraz

Pri vytváraní dokonalého portfólia je najdôležitejšie správne zorientovať základy. To znamená, že zahrňte iba svoju najlepšiu prácu, poskytnite vhodný kontext a podrobnosti pozadia, pravidelne ho aktualizujte a predovšetkým všetko dôkladne preštudujte.

To však neznamená, že by ste si nemali všímať najnovšie trendy portfólia a prípadne sa nimi inšpirovať, aby bolo vaše portfólio ešte lepšie. Nerozprávame ich slepo, samozrejme, ale nie je na škodu vidieť, čo urobili ostatní kreatívci so svojimi webmi v portfóliu (inšpiráciu nájdete v týchto úžasných dizajnérskych portfóliách), a zistiť, čo to zaiskrí vo vašej vlastnej fantázii.

V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najväčších portfóliových trendov roku 2019, ktoré, ako sa zdá, určite ovplyvnia dizajn portfólia počas celého roku 2020 a ďalších rokov. (Upozorňujeme, že posledné tri na zozname sú vysoko technické a v žiadnom prípade by sme im nenaznačovali, že sú zásadným doplnkom každého portfólia ... ale minimálne sú určite zábavné.)


01. Posúvanie hraníc typu

Zdá sa, že more rovnakosti, pokiaľ ide o web a dizajn aplikácií, vo všeobecnosti vyvolalo odpor, pokiaľ ide o portfólio návrhárov.V roku 2019 sme videli oveľa viac umeleckých smerov a pokusov vymaniť sa zo zvieracej kazajky štandardného rozloženia portfólia webov. A čo je najpozoruhodnejšie, v typografii sa ukázalo oveľa viac inovácií a predstavivosti.

Pre digitálnych dizajnérov a dizajnérov UX sa uskutočnili preteky vo virtuálnom zbrojení, ktoré mali prísť s efektmi najviac posúvajúcimi hranice. Medzi príťažlivé príklady patrí predovšetkým hypnotizujúci zvlnený typ webu talianskeho kreatívneho vývojára Mylesa Nguyena; divoké skreslenia písma v portfóliu francúzskeho front-end vývojára Martina Laxenaire; a nádherne neočakávané spôsoby, ako sa hlavný nadpis pohybuje pri prechádzaní webom francúzskeho interaktívneho vývojára Vincenta Saïsseta.


Nejde však iba o chytré využitie kódovania. V širšom zmysle vidíme v oblasti portfólií renesanciu invenčnej a originálnej typografie. Svedčí o tom napríklad portfólio stránok Thibaud Allie, nezávislého umeleckého riaditeľa a digitálneho dizajnéra so sídlom v Paríži; Caleb Barclay, produktový konzultant v Arizone; Nicholas Jackson, kreatívny riaditeľ v New Yorku; a Davide Perozzi, kreatívny vývojár so sídlom v Nemecku.

02. Pocit zábavy

Pre mnohých zostáva portfólio vážnou a obchodnou záležitosťou, ale v roku 2019 sme svedkami čoraz väčšieho počtu kreatív, ktoré svojim webom prinášajú pocit zábavy. To by sa mohlo javiť vo forme vtipnej mikroskopie, ako napríklad neustále sa meniace nadpisy, ktoré sa objavujú na jazyku, predstavujúce francúzskeho stratéga pre digitálne značky Alban Mezino, mimoriadne hlúpa obrazovka na načítanie, napríklad v portfóliu talianskeho umelca a dizajnéra Dina Ballianu, alebo farebné karikatúry, ako napríklad Iuri de Paula, kreatívny frontendový vývojár, dizajnér a ilustrátor so sídlom v Berlíne.


Môže to byť iba jeden jediný prvok, napríklad neprimerane vyzerajúca zvlnená línia ceruzky v portfóliu holandského dizajnéra Dennisa Snellenberga alebo komicky sa tiahnuci kurzor na stránkach newyorského umeleckého riaditeľa Igora Mahra. Naopak, niektoré portfóliové weby sú od začiatku do konca komediálne, od paródie na Windows OS po brazílskeho webového vývojára Leandra Gabriela a portfólia retro-gamingového portfólia Petera Ravca, front-endového vývojára so sídlom na Slovensku.

Pozor však. Každý má rád trochu zábavy, ale ako nástroj pre vaše podnikanie by sa s humorom malo zaobchádzať obzvlášť opatrne. Úprimne povedané, úvodná komédia pravdepodobne odradí potenciálneho klienta alebo spolupracovníka, pretože ich priláka ... ak to nie je samozrejme urobené NAOZAJ dobre, samozrejme.

03. Silné osobné ihrisko

Nikdy sa nekonalo viac súťaží o najlepšie dizajnérske úlohy. A možno to odráža to, že v roku 2019 uvidíme kreatívcov, ktorí zvyšujú svoju hru, pokiaľ ide o predaj ich služieb na ich portfóliových stránkach. Časy, keď stačil lenivý opis „O mne“, napríklad „Vyrábam veci“, sú už dávno preč. V dnešnej dobe sa portfólio stáva čoraz menej vizitkou online a je plnokrvnejšou hrou, prečo by ste si mali najať jeho tvorcu.

Do tejto formy dokonale zapadajú kreatívny vývojár UI Priya Tyagi, multimediálny grafický dizajnér Bill Chien, produktový dizajnér Patryk Kopec a dizajnér a front-end vývojár Juraj Molnár. Každé z týchto portfólií využíva veľkorysé využitie bieleho priestoru a jednoduchú farebnú paletu na lepšie zameranie pozornosti na svoje jemne vycibrené osobné ihrisko.


04. Šialené triky s animovanými kurzormi

Musíme uznať, že si nie sme úplne istí, prečo sa z toho stal taký veľký problém. Boli by sme však nepríjemní, keby sme nespomenuli, že animovaný kurzor bol v roku 2019 obrovským trendom v portfóliách digitálnych dizajnérov. Pokiaľ však ide o nás, neexistuje nijaký praktický ani užitočný dôvod na zaradenie tohto zariadenia. , je to čisto o predvádzaní vašich kódovacích schopností. Nezabudnite na to, tu je niekoľko pôsobivých príkladov ...

Animovaný kurzor produktového dizajnéra z Orlanda Jesusa Sandrea vrhá ohnivo červené chodníky, zatiaľ čo dánsky front-endový vývojár Jacob Frederiksen’s môže byť použitý na skreslenie hlavného imidžu jeho domovskej stránky zábavným efektom. Ukrajinský webový dizajnér Vladimir Gruev’s vám umožní roztočiť kocku a parížsky vývojár Romain Avalle’s vám umožní manipulovať s 3D typom. Potom samozrejme existuje bodový efekt, ktorého vynikajúce príklady si môžete všimnúť na stránkach portfólia londýnskeho dizajnéra UI / UK Josepha Berryho, japonského webdizajnéra Muramota Meguru a riaditeľa interaktívneho umenia Martina Ehrlicha.


Všetky tieto animované kurzory sú skvelou zábavou, ale opäť zdôrazňujeme, že z hľadiska funkčnosti to vlastne nevidíme ... okrem toho, že môžete predviesť samotný efekt. Ak je teda na vašej lodi vytváranie animovaných kurzorov, potom sa vyraďte, ale inak to nevidíme ako trend, ktorý musí väčšina z nás nasledovať v roku 2020.

05. Nepretržitý text v štýle CNN

Je tu ďalší populárny trend, ktorý sa pravdepodobne zameriava viac na zábavu ako na funkčnosť: v roku 2019 sme videli, že nespočetné portfóliové weby využívajú druh postupného textu, ktorý spájate s 24-hodinovými spravodajskými kanálmi. Prečo? Pretože rovnako ako pohyblivé obrázky priťahujú oko oveľa výkonnejšie ako tie, ktoré sa nepohybujú, rovnaký princíp platí aj pre animovaný a statický text.

Toto zariadenie by sa mohlo použiť na podrobnosť vašich osobných štatistík a zručností, ako napríklad na portfóliových stránkach francúzskeho interaktívneho vývojára Antonina Riviera, londýnskeho dizajnéra UX / UI Josepha Berryho a parížskeho pohybového dizajnéra Alexa Theryho. Prípadne môže obsahovať hlavný nadpis projektu, ako na stránkach kreatívneho vývojára Pierra Mouchana. Ďalšou variáciou tohto štýlu je otočný kruhový text, ktorý vidno z portfólií francúzskeho umeleckého riaditeľa Matta VBRG a ekvádorského dizajnéra JayWrkr. Aj keď pravdepodobne najefektívnejšie využitie zariadenia, aké sme videli, je sprostredkovať jednu jednoduchú správu („Hľadáme úlohy v Kodani“) na spodnej strane domovskej stránky dizajnéra Guardianu Zefa Cherryho.


Sme obviňovaní z práce, keď hovoríme, že si myslíme, že tento výstrelok, hoci je zábavný, bude pravdepodobne krátkodobý? Možno. Ale rovnako ako v prípade animovaných kurzorov máme pocit, že toto je jeden z trendov, bez ktorých väčšina v roku 2020 môže žiť.

06. Pútavé prechody obrázkov

V dnešnej dobe má veľa návrhárov UX problém. Po ich zručnostiach je obrovský dopyt po vytváraní komerčne úspešných webových stránok a aplikácií zameraných na používateľa, ale často nevyhnutne musia byť snímky obrazoviek týchto služieb trochu ... dobre ... vyzerajúce nudne. Ak chcete pridať vizuálny šmrnc, potom mnohí experimentujú so skvelými vizuálnymi trikmi, pomocou ktorých oživíte nudné statické obrázky.

Patria sem napríklad zvlnené účinky na vznášanie sa na portfóliovej stránke Hadriena Mongouachona, kreatívneho vývojára na voľnej nohe so sídlom vo Francúzsku; a krásne groteskné skreslenia pri prepínaní medzi stránkami na stránke nemeckého grafika a webdizajnéra Lukáša Jardina. Môžeme si tiež vychutnať podprahové záblesky, keď sa vznášame nad názvami projektov v portfóliu ruského frontendu Georgii; prechody prezentácie v štýle clockface s povolením parížskej digitálnej dizajnérky Camille Pawlack; a bizarne pútavé prechody do hlavy, ktoré vytvoril taliansky vývojár Francesco Michelini.

Čerstvé Výrobky
Around the Bloq: fix frizzy hair, Monsters University, Bamboo Pen / Touch review and more!
Čítať

Around the Bloq: fix frizzy hair, Monsters University, Bamboo Pen / Touch review and more!

Tento efekt umožňuje aplikácii Photo hop zi tiť, ako vyhladiť vla y, a potom znovu použije jemné detaily vla ov, aby nedošlo k tomu, že by veci vyzerali príliš hladko a umelo.Či už m...
Spravujte veľké projekty CSS pomocou ITCSS
Čítať

Spravujte veľké projekty CSS pomocou ITCSS

Harry Robert bude hovoriť o Vytvorte Bangalore 2. decembra. Nepremeškajte jeho prednášku refaktoring C bez traty rozumu, v ktorom a podelí o voje tipy a techniky na prácu o tarými ...
Čo je to iCloud? Konečný sprievodca
Čítať

Čo je to iCloud? Konečný sprievodca

Ak te niekedy používali iPad, iPhone, MacBook, iMac alebo kutočne akékoľvek zariadenie Apple, pravdepodobne te už o iCloudu počuli. Aj keď te ho nepoužívali, mohli te i všimnúť, že...