Sedem kľúčových typografických trendov vo filmových logách Marvel

Autor: Randy Alexander
Dátum Stvorenia: 2 Apríl 2021
Dátum Aktualizácie: 12 V Júni 2024
Anonim
Sedem kľúčových typografických trendov vo filmových logách Marvel - Tvorivé
Sedem kľúčových typografických trendov vo filmových logách Marvel - Tvorivé

Obsah

Keď sa štúdio Marvel chystá osláviť svoje 10. výročie, pozrieme sa na typografické trendy, ktoré stoja za logami filmov Marvel.

Vďaka množstvu superhrdinov, z ktorých si môžete vybrať - The Incredible Hulk, Thor, Captain America a ďalších - vydal Marvel každý rok od vydania Iron Man v roku 2008 nový film, vďaka čomu sa značka stala jednou z najsilnejších na svete.

Ale s veľkou silou prichádza aj veľká zodpovednosť, najmä pokiaľ ide o dizajn loga každého filmu. Čo teda s typografiou? Ako sa vyvíjali logá superhrdinov filmu za posledné desaťročie? A čo sa môžu dizajnéri poučiť z ich vývoja?

Tu vyberieme sedem veľkých trendov z log filmov Marvel a ponúkneme postrehy od návrhárov.

01. Späť k základom


Jeden jasný typografický trend naprieč logami filmov Marvel pre roky 2017 a 2018 ukazuje, že mnoho návrhov sa čoraz viac vracia k pôvodným koreňom komiksov.

„Od začiatku prvého filmu o Iron Manovi nebola značka filmu Marvel Studios nevyhnutne príliš úzko spojená s komiksovými náprotivkami - s výnimkou loga Avengers,“ vysvetľuje komiksový dizajnér a kreatívny riaditeľ Tom Muller. "Toto bolo urobené za účelom vytvorenia IP a značiek, ktoré siahajú ďalej ako komiksy."

Ďalším faktorom je, že mnoho starších filmov malo licenciu v iných štúdiách. Teraz sa zdá, že sa tento trend obracia, pričom mnohé z novších logotypov kývli na ich pôvodné komiksy.

Slovo pre film Inhumans z roku 2018 úzko vychádza z loga z roku 1998, ktoré navrhol John ‘JG’ Roshell z Comicraft, zatiaľ čo logo Captain Marvel čerpá inšpiráciu z originálneho dizajnu letterera Jareda K Fletchera.


02. Anti-plochý dizajn

Rok 2016 mohol byť rokom plochého dizajnu, ale zjednodušovanie písma je aj naďalej jasným trendom v oblasti loga po celý rok 2017. Čím je pozoruhodnejšie, že logá novších filmov od Marvelu robia veci inak - ako to predvádza Avengers: Infinity War logo, ktoré sa môže pochváliť hranatým 3D typom.

„V posledných rokoch došlo k globálnemu posunu v dizajne smerom k jednoduchšiemu, čistejšiemu a„ plochému “dizajnu, takže je zaujímavé sledovať, že sa to deje opačným smerom,“ zdôrazňuje ocenený typografický dizajnér Craig Ward.

"Môžete argumentovať, že tituly slúžia ako pekná metafora pre filmy, ktoré samy o sebe sú temnejšie, vyspelejšie a hlbšie."

03. Textúrovaný typ


Predchádzajúce logá filmov spoločnosti Marvel videli, že štúdio sa držalo jednoduchej typografie a vyblednuté odtiene často slúžili ako dominantný špeciálny efekt. Vďaka novým oznámeniam sa spoločnosť Marvel presúva na textúrovanejšie územie, vďaka čomu môžu filmové tituly hovoriť ešte viac o postavách a zápletke filmu a zároveň vychádzajú zo štandardnej čiernej kulisy spoločnosti Marvel.

„Jedna vec, ktorú si teraz všímam, je to, ako majú nové grafiky viac textúry,“ súhlasí dizajnér Paolo Grasso. "Počiatočné logo pre Thor: Ragnarok evokuje kamennú textúru, zatiaľ čo logá Guardians of the Galaxy: Vol 2 a Black Panther majú kovový lesk."

„Zdá sa, že staršie logá zostávajú s týmto efektom„ lasera na čiernom “,“ pripomína, „čo mi pripomína logá filmov z konca 90. rokov, napríklad Mission: Impossible.“

04. Odvážnejšie palety farieb

V predchádzajúcich filmoch spoločnosti Marvel sa logá až na pár výnimiek držali štandardnej striebornej a červenej farebnej palety. V poslednej dobe sa však typografia posunula smerom k zlatým a mosadzným tónom, čo je vidieť na logách Avengers: Infinity War a Black Panther.

Tom Muller dodáva, že zatiaľ čo typografia v logách Guardians of the Galaxy: Vol 2 a Thor: Ragnarok „priamo zahŕňa ich štvorfarebný pôvod“, robí to „s výrazne odvážnejšou farebnou paletou“.

A stojí za to poukázať na to, že logo Guardians of the Galaxy: Vol 2 bolo prvým filmom z dielne Marvel, ktorý ako svoju hlavnú farbu použil modrú farbu.

05. Zaoblené hrany

Pri spoločnom pohľade na pripravované logá filmu Marvel sa typografia jedného z nich výrazne odlišuje od ostatných. Zatiaľ čo väčšina log má typografiu v tvare štvorca, Captain Marvel sa točí smerom ku kruhovitosti. Vychádza z originálneho dizajnu Jareda K. Fletchera, ale je to znateľný posun k niečomu inému.

Podobný štýl sa nedávno používal aj v hre Spider-Man: Homecoming, ktorý možno signalizuje, ako sa filmy z Marvelu zameriavajú na mladšie publikum. Spider-Man: Homecoming je odľahčený film (v porovnaní napríklad s The Avengers) a samotný hrdina je jedným z najmladších vo vesmíre.

Tento kruhový geometrický typ skôr evokuje mladistvý zmysel pre zábavu, ako výrazný typ používaný pre starších hrdinov.

Hry z 80. rokov

Keď už hovoríme o zmene smeru, najnovšia typografia Thor: Ragnarok vyzerá nepopierateľne odlišne od predchádzajúcich výstupov loga série. V roku 2011 zažil Thor tenký kovový dizajn, zatiaľ čo v roku 2013 predstavil Thor: The Dark World výrazný textúrovaný typ, podobný pôvodnému logu Thor: Ragnarok.

Začiatkom tohto roka však bolo uvedené nové logo filmu a jeho retro herná estetika je znakom zmeny tónu série. Režisér Taika Waititi opísal Thor: Ragnarok ako film „sci-fi fantasy“ 70. a 80. rokov - a typ nového loga predstavuje novú víziu.

Z prívesu Thor: Ragnarok je zrejmé, že v novom pokračovaní sa do popredia dostane prístup jazykom po tvári, vďaka ktorému bola Guardians of the Galaxy tak úspešná. A keď už sme pri téme Guardians of the Galaxy, rovnaký efekt môžeme vidieť aj pri sv. 2 logo.

„Je to niečo ako trend, ale dodáva oveľa viac charakteru a prikyvuje zábavnému dedičstvu ich komiksových náprotivkov,“ vysvetľuje dizajnér Kyle Wilkinson. "Zdá sa, že sa začína zameriavať aj na skutočný typový dizajn, na rozdiel od skrytia niektorých pochybných typov za maskovanie špeciálnych efektov."

07. Nezodpovedajúce písma

Retro a komiksový vplyv možno pozorovať aj pri ručne kreslenom videu „Homecoming“ v logu Spider-Man: Homecoming a „Vol. 2 'v logu Guardians of the Galaxy: Vol 2.

Aj keď sa táto nesúladná atmosféra dosahuje použitím kontrastných farieb a netradičných farebných paliet, neobvyklé spárovanie písma môže byť tiež efektívnym spôsobom, ako upútať pozornosť publika.

Zaujímavé Dnes
10 profesionálnych tipov pre After Effects
Zistiť

10 profesionálnych tipov pre After Effects

príchodom Creative Cloud od Adobe má prí tup k After Effect viac návrhárov ako kedykoľvek predtým.Zozbierali me 10 vynikajúcich tipov na oftvér pre grafick...
10 základných skratiek ZBrush na zlepšenie vášho pracovného toku
Zistiť

10 základných skratiek ZBrush na zlepšenie vášho pracovného toku

poločno ť Pixologic ZBru h je známa v celom priemy le CG ako ochár ka aplikácia, ktorú by mal používať každý. Aj keď to nemu í byť nevyhnutne pravda, ZBru h dominuj...
Blízke stretnutia animovaného druhu
Zistiť

Blízke stretnutia animovaného druhu

Fe tival 18. krátkych filmov a animácií, ktorý a koná už 18. rok, je každoročnou prehliadkou talentov na tvorbu filmov o zameraním na dve z najnáročnejších di c...