10 najlepších log Marvel všetkých čias

Autor: Monica Porter
Dátum Stvorenia: 22 Pochod 2021
Dátum Aktualizácie: 20 Smieť 2024
Anonim
10 najlepších log Marvel všetkých čias - Tvorivé
10 najlepších log Marvel všetkých čias - Tvorivé

Obsah

V 80. a 90. rokoch boli filmy založené na komiksoch Marvel, mierne povedané, veľmi zmiešanou taškou. V dnešnej dobe už dávno zabudnuté morky, ako napríklad kačica Howard z roku 1986, verzia Captain America z 90. rokov a Nick Fury z roku 1998: Agent SHIELD (v hlavnej úlohe s Davidom Hasselholfom), ukazujú, aké riskantné bolo pre spoločnosť Marvel licencovať svoje postavy producenti filmov tretích strán, ktorí vždy nerozumeli alebo nerešpektovali zdrojový materiál. Naopak, išlo o geniálny úder, keď sa spoločnosť Marvel rozhodla vytvoriť svoje vlastné filmy, počnúc rokom 2008 prvým Iron Manom.

Následnú salvu kasových trhákov sprevádzali aj niektoré vynikajúce návrhy log. Čítajte ďalej, keď odhaľujeme doterajšie obľúbené položky zo série a prečo fungujú tak dobre. A pozrite si nášho sprievodcu dizajnom loga, kde nájdete rady týkajúce sa vytvorenia vlastnej víťaznej značky.

01. Iron Man (2008)


Toto logo, ktoré vytvoril kreatívny riaditeľ na voľnej nohe Fede Ponce, odvážne odrážalo nové sebavedomie spoločnosti pri uvedení prvého vlastného filmu v roku 2008. Dizajn účinne zjednocuje minulosť a súčasnosť; jednak kreslenie pôvodného komiksového loga, jednak jeho aktualizácia s odvážnou fotorealistickou kovovou textúrou. A to nie je všetko. Dizajnér neskôr vysvetlil, že videl príbeh Iron Mana o „vykúpení, zlomení a znovuzrodení“, a preto reflexívna povaha loga bola znakom „slnečného žiarenia a znovuzrodenia“.

02. The Avengers (2012)

Jednou z veľkých výhod Marvelu, ktorý si vytvára všetky svoje filmy interne, bolo, že mohol spojiť viac postáv do jedného filmu (ako to urobila vo svojich komiksoch) bez toho, aby musel vyjednávať práva s viacerými producentmi. A v roku 2012 túto novú slobodu využila naplno vydaním filmu The Avengers, ktorého revolučný úspech zmenil smerovanie nielen filmov o superhrdinoch, ale nepochybne aj filmového priemyslu ako celku.


Logo filmu (s názvom Avengers: Assemble in the UK) bolo pre mnohých možno nové, ale fanúšikovia Marvel by ho poznali ako v podstate rovnaký dizajn, aký sa používa v komiksoch. Na základe toho, čo bolo interne známe ako „Big A“, so svojou šípkou smerujúcou dopredu, vyvinul tento dizajn (zobrazený nižšie) dopisovateľ Marvelu Gaspar Saladino a debutoval v tlači v roku 1972.

Logo filmu vyvinulo „A“ o stupeň ďalej, umiestnením do kruhu, aby sa zvýšila dynamika, a kurzívou slova „The“ pre ďalšiu dynamiku. To všetko, plus kovová textúra a mimoriadna ostrosť až do konca písmen „G“ a dvoch „E“, spojili dohromady a vytvorili pixelovo dokonalý dizajn, ktorý nebolo treba v ďalších filmoch Avengers nijako aktualizovať.

03. Strážcovia galaxie (2014)


Komiks Guardians of the Galaxy bol žolíkom v balíčku Marvel: zábavný, neuctivý a niekedy dosť absurdný (ale v dobrom slova zmysle). Srdce fanúšikov teda mali v ústach, keď bol ohlásený výstup na veľkú obrazovku: mohol by to Marvel vytiahnuť? Ukázalo sa, že mohli: film bol obrovským hitom milovníkov komiksov i masového publika, v neposlednom rade vďaka veľkolepému VFX.

Logo prevzalo základný štýl všetkých log filmu Marvel dodnes a dodalo mu zábavný šmrnc. Vzhľad opotrebovaného kovu a mierne neohrabaný štýl písma tento film o hašterivej a chaotickej skupine vesmírnych pirátov nádherne zapadol.

04. Doctor Strange (2016)

Zatiaľ čo logá raných filmov z Marvelu boli celkom rovnaké, v roku 2016 sa veci začali otvárať vďaka tomuto úchvatnému dizajnu pre Doctor Strange. Vzal základný koncept reflexného kovu a dodal mu zlatý, magický a nekonvenčný zvrat, ktorý sa perfektne hodil k fantasy téme filmu. Jeho tenké a elegantné písmo tiež jemne odrážalo to, aká odlišná by bola postava Benedikta Cumberbatcha od obvyklej superhrdiny značky mäsa a svalov.

05. Spider-Man: Homecoming (2017)

V počiatkoch MCU sa Marvel veľmi snažil, aby jeho značka nevyzerala príliš komicky, aby nevystrašili hlavný prúd filmu. Ale do roku 2017 sa stoly otočili. Všadeprítomnosť veľkých televízorov s plochou obrazovkou a streamované video teraz znamenali, že filmy o superhrdinoch boli jednou z mála vecí, ktoré mohli verejnosť odlákať od ich pohoviek: Marvel bol mainstream kina.

Je teda správne, že príchod Spider-Mana do moderných filmov od Marvelu sprevádzalo toto veľmi komiksové logo. Odvádza skvelú prácu pri predstavovaní toho, čo bolo v podstate tínedžerským filmom, pričom postriekaný znak Spidey v „O“ filmu „Homecoming“ ladne začleňuje superhrdinu do dizajnu.

06. Thor: Ragnarok (2017)

Rok 2017 bol rokom morských zmien pre logá filmov od Marvelu, pretože Guardians of the Galaxy 2, Spider-Man: Homecoming a Thor: Ragnarok (vyššie) zahrnuli do svojich návrhov prvky ako zo zábavy, retro aj komiksov.

Vďaka filmovej verzii Marvelu, ktorá je teraz úplne v pohode, mala táto tretia v ságe Thor svoj jazyk pevne v tvári a bola plná ironických postrehov, ironického vtipu a sebaparódie. Takže zatiaľ čo logá pre prvé dva filmy o Thorovi boli odvážne, zemité a mužské, tento dizajn namiesto toho vychádzal zo štýlu písma komiksových a televíznych karikatúr z 80. rokov, aby sprostredkovali zmenu atmosféry. Pokiaľ ide o farbu, tvar a štýl, ide o pestrú skupinu grafických prvkov, ktoré však nejako dokonale zapadajú do seba ... rovnako ako samotný film.

07. Black Panther (2018)

V roku 2018 prišiel ďalší míľnik v modernom filmovom príbehu spoločnosti Marvel. Prvý film Marvel s prevažne čiernym obsadením Black Panther si získal všeobecné ohlasy u kritikov a stal sa prvým superhrdinským filmom, ktorý bol kedy nominovaný na Oscara za najlepší film.

Elegantné línie a geometrická precíznosť loga dobre naladili na ducha pokročilej technológie, ktorá filmom preniká, a s príbehom sústredeným okolo tajomného a skrytého afrického kráľovstva bolo vhodne kráľovské a majestátne.Určite to však nebolo zdržanlivé: 3D umiestnenie nápisov s posunutými písmenami „P“ a „R“ vpred a hrotom písmena „N“ vrážajúcim do popredia dodávali zmysel pre pohyb a účel, ktorý sa hodil k dramatickému a nakoniec povznášajúcemu deju filmu.


08. Captain Marvel (2019)

Aj keď moderné filmy od Marvelu propagovali humanistické, progresívne hodnoty, až v roku 2019 získala MCU svojho prvého ženského superhrdinu. Tento film, ktorý sa odohrával v 90. rokoch, obsahoval niekoľko pôsobivých digitálnych technológií zbavujúcich sa starnutia a spoločnosť Marvel zaviedla podobný trik s logom.

Dizajn využíva retro nápisy a klasickú červenú a zlatú farebnú schému, aby navodil dojem filmu o superhrdinoch z 20. storočia, zatiaľ čo výbušné pozadie ho vnáša do ducha moderného kina o superhrdinoch. Skutočne to, čo je v podstate malá škvrna negatívneho priestoru, je prekvapivo efektívne: takmer chcete chrániť svoje oči pred jeho jasom!

09. Avengers: Endgame (2019)


Vzhľadom na úspech pôvodných filmov o Avengers ich mohol Marvel stále chrliť, kým Stark a Banner nevymieňali rany v domácnosti starých ľudí. Ale na svoju zásluhu to bravúrne napravil filmom Avengers: Endgame z roku 2019, keď dokázal do jednej scény vložiť viac superhrdinov, ako ste si kedy mysleli.

Logo prevzalo známu slovnú značku „Avengers“ z predchádzajúcich troch filmov a dalo mu mierne zostarnutú, zvetranú textúru a vyzretejšiu farebnú schému, ktorá poznačila plynutie času a pochmúrnu povahu príbehu. Podnadpis „Endgame“ bol medzitým trochu tlmenejší ako v prípade titulov „Age of Ultron“ alebo „Infinity War“, s náznakom západu slnka vo farebnej palete a väčším rozstupom písmen odrážajúcim horkosladkú atmosféru konca ságy.

10. Thor: Láska a hrom (2022)


Kvadrilógia Avengers sa možno skončila, ale vesmír filmu Marvel pokračuje, pretože toto logo nadchádzajúceho filmu Thor: Love and Thunder z roku 2022 vyniká. Úžasne over-the-top a pripomínajúci to najlepšie z karikatúr Marvel z 80. a 90. rokov v jeho jasnej a farebnej pompéznosti, máme z toho skutočne dobrý pocit. Stručne povedané, ak bude Thorove ďalšie dobrodružstvo o polovicu zábavnejšie ako toto logo, budúcnosť filmov Marvel sa zdá byť istá.

Populárny Na Portáli
Môže toto bezplatné písmo zmeniť svet?
Čítaj Viac

Môže toto bezplatné písmo zmeniť svet?

Kedy i om v práci neu tále my lel na ex. Teraz premýšľam o tom, ako môžem urobiť niečo dobré vo vete. Prečo? Pretože om našiel lá ku? Alebo bože? Nie - pretože použí...
10 nových dizajnérskych agentúr, ktoré treba v roku 2013 sledovať
Čítaj Viac

10 nových dizajnérskych agentúr, ktoré treba v roku 2013 sledovať

Čo robí rôznych 12 me iacov. Všetky tieto dizajnér ke agentúry boli založené v roku 2012 a už teraz robia v odbore veľké zmeny. Všetkých 10 a do talo do užšieho v...
6 chýb značky, ktorých sa dopustili noví dizajnéri
Čítaj Viac

6 chýb značky, ktorých sa dopustili noví dizajnéri

Ako nový dizajnér je pre váš ú pech nevyhnutný ča venovať a vytváraniu koherentnej profe ionálnej značky. Vaši budúci klienti a budú na vašu vla tnú z...